Dbanie o zdrowie skóry

Podobnie jak serce, żołądek i mózg, nasza skóra jest narządem. W rzeczywistości jest to największy organ w ludzkim ciele, co nie zmienia faktu, że nadal łatwo jest uznać ją za coś oczywistego. A przecież skóra ma bardzo istotną rolę. Przede wszystkim, stale nas chroni. Nasza skóra zapobiega infekcjom organizmu, dzięki czemu pomaga nam uniknać niezliczonych chorób i zapobiega zachorowaniu. Dbając o swoją skórę, pomagamy jej wykonywać swoją pracę a nawet zapobiegamy powstawaniu zmarszczek czy innych niedoskonałości. Dobra pielęgnacja skóry ma także ogromne korzyści społeczne i psychiczne. Wyglądając dobrze, robimy świetne pierwsze wrażenie. Korzyści psychiczne mogą być nawet większe – sprawia, że czujemy się dobrze sami ze sobą. Nic nie daje większej pewności siebie niż świadomość, że wygląda się dobrze.

Sposobem na dbanie o skórę są różnorakie zabiegi pielęgnacyjne ciała. Niektóre z bardziej powszechnych zabiegów na skórze to zabiegi laserowe do odmładzania i odnowy laserowej, mikrodermabrazja, botox ( czyli toksyny botulinowe), wypełniacze skórne oraz peelingi chemiczne.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja usuwa plamy starcze i jaśniejsze blizny potrądzikowe. Zabieg ten jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinecie estetyki twarzy. Lekarz używa ręcznego przyrządu do rozpylania małych kryształów na powierzchnię skóry. Kryształy złuszczają warstwy skóry, pozbywając się w ten sposób martwych komórek. Do usunięcia zmarszczek i innych zabiegów na skórze może być potrzebny więcej niż jeden zabieg mikrodermabrazji.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, zwane również zabiegami chemeksfoliacji, to zabiegi pielęgnacyjne ciała, zwykle stosowane w celu odmłodzenia wyglądu skóry. Peelingi chemiczne służą do korygowania nieregularności skóry, takich jak drobne linie i odbarwienia, takie jak plamy spowodowane uszkodzeniem przez słońce. Peelingi te mają stopniowaną siłę i charakteryzują się różnymi rodzajami kwasów stosowanych w roztworze chemicznym. Roztwory te wykorzystują trzy główne składniki kwasowe, aby osiągnąć różne poziomy intensywności: kwas alfa-hydroksykwasowy (AHA), kwas trichlorooctowy (TCA) i fenol.

Laserowe odmładzanie skóry

Laserowe leczenie skóry to zaawansowany zabieg pielęgnacyjny ciała, którego celem jest usuwanie zmarszczek. Wykorzystuje się w nim światło podczerwone do liftingu skóry bez konieczności wykonywania operacji plastycznej. Światło lasera dostarcza ciepło do warstw pod powierzchnią skóry, stymulując produkcję kolagenu i sprawiając, że skóra wygląda lepiej. Wielu pacjentów uważa zabieg za dobrą alternatywę dla tradycyjnego liftingu twarzy, ponieważ nie wymaga znieczulenia, skalpela ani rekonwalescencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here