Dekoracja od A do Z, czyli oryginalne zastosowania fototapety z alfabetem

Czy fototapeta z alfabetem może nam posłużyć jako dekoracja w jakimkolwiek innym pomieszczeniu niż pokój dziecka? Mogłoby się wydawać, że to mało prawdopodobne. Przedstawienie abecadła było nam potrzebne, gdy w przedszkolu uczyliśmy się liter. A teraz? A teraz pozwoli nam ozdobić kilka miejsc, w których język pisany gra pierwsze skrzypce. O czym mowa? Zaraz wszystko wyjaśnimy.

Gdy dekorujemy wnętrze, możemy kierować się wieloma różnymi kryteriami. Możemy szukać modnych bądź ponadczasowych rozwiązań lub zaufać swojej intuicji i wybrać takie ozdoby, które po prostu przypadły nam do gustu. Możemy także zdecydować się na takie motywy przedstawieniowe, które są związane z danym miejscem. Ten ostatni pomysł ma tę zaletę, że zagwarantuje nam stylizację, która nigdy się nie zestarzeje i zawsze będzie dobrze wyglądać. Motywacyjne hasło będzie się doskonale prezentować na siłowni, przedstawienie słodyczy w cukierni, a łapacz snów w sypialni. A co z naszym alfabetem? Przychodzą Wam jakieś propozycje do głowy? My mamy aż cztery pomysły na wykorzystanie takiej dekoracji!

Domowe biuro freelancera

Domowe biuro freelancera

https://redro.pl/fototapety/tematy/typografia/alfabet/

Praca z domu jest coraz częstszym zjawiskiem, a zawód freelancera cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ daje swobodę i niezależność. Gdy nie wychodzimy do biura, powinniśmy zadbać o to, by w naszym mieszkaniu stworzyć sobie idealne warunki do pracy. Domowy gabinet powinien być nie tylko dopasowany do naszych potrzeb. Warto zadbać także o ty, by efektownie się prezentował, ponieważ wtedy będzie się nam o wiele łatwiej zmotywować do pracy. W przypadku zawodu copywritera, tłumacza czy korektora znakomitym pomysłem na dekorację będzie zaproponowana przez nas fototapeta. Alfabet umieszczony na ścianie będzie korespondował z wykonywaną tutaj pracą, idealnie harmonizując z pomieszczeniem. Na jaki wzór się zdecydować? Mamy dwa typy przedstawień.

Jeśli brakuje nam zieleni, wybierzmy czcionkę złożoną z soczystych listków. Gdy obok ustawimy dużą roślinę doniczkową, osiągniemy świetny efekt. Drugi pomysł to propozycja dla osób lubiących kolorowe aranżacje. To czcionka nawiązująca do modnego w tym roku stylu Memphis. Taki akcent zdynamizuje domowe biuro, nadając mu charakteru.

Wydawnictwo z historią

Wydawnictwo z historią

Gdzie jeszcze wszystko kręci się wokół liter? Oczywiście w wydawnictwie, gdzie publikuje się literaturę czy poezję. Dekoracja takiego miejsca może być więc jak najbardziej związana z alfabetem. Efektownie ozdobiona sala będzie idealnym miejscem do tego, by organizować tam spotkania z autorami i pisarzami. Oryginalnie urządzone miejsce będzie już od progu sprawiać bardzo profesjonalne wrażenie, stając się jednocześnie wizytówką instytucji. Jeśli wydawnictwo cieszy się długą historią, można to podkreślić wybierając utrzymaną w stylu vintage fototapetę. Litery przypominające XIX-wieczną czcionkę zaprezentowaną na delikatnie pożółkłym papierze to znakomity pomysł. Nawet jeśli wystrój urządzony jest w nowoczesny sposób, taki akcent w duchu retro pozwoli nam wyczarować modną, eklektyczną stylizację.

Miejsce, gdzie rodzą się fakty

Miejsce, gdzie rodzą się fakty

https://redro.pl/fototapety/

 

Kolejnym miejscem, które znalazło się na naszej liście, jest redakcja gazety. Choć dzisiaj proces wydawniczy jest zupełnie inny niż kiedyś, chcemy wrócić do czasów, gdy artykuły i wiadomości drukowane były na papierze za pomocą metalowych czcionek odciskanych w prasie drukarskiej. Jak więc będzie się prezentować wybrana przez nas fototapeta? Alfabet będzie ukazany w formie pojedynczych metalowych czcionek rozsypanych w przypadkowej kolejności. Ściana ozdobiona takim przedstawieniem stworzy ciekawy kontrast pomiędzy tym, jak kiedyś wyglądała praca w redakcji, a tym, w jaki sposób teraz drukuje się gazety i czasopisma. Innym pomysłem, który pozwoli nam wyczarować nowocześniej prezentujące się wnętrze, jest alfabet stworzony ze świecących na czerwono neonowych rurek. Takie przedstawienie stanie się silną dominantą w przestrzeni. Idealnym uzupełnieniem siedziby redakcji stanie się prawdziwy neonowy napis z nazwą gazety.

Dydaktyczny pokój dziecka

Dydaktyczny pokój dziecka

I na sam koniec wracamy do pomysłu, od którego zaczęliśmy, a w centrum naszej uwagi znajdzie się fototapeta dla dzieci. Alfabet w tym wypadku będzie pełnił nie tylko dekoracyjną funkcję. Oczywiście im bardziej kolorowy i ciekawy wzór wybierzemy, tym lepsze efekty osiągniemy. Dlatego warto poszukać przedstawienia, które sprawi radość naszemu maluchowi. Poszczególne litery mogą być w kształcie drewnianych klocków do zabawy lub nadmuchanych baloników, mogą być ozdobione barwnymi deseniami lub przypominać pyszne słodkości, które każde dziecko lubi. Ciekawą propozycją są także wzory, na których obok liter znajdują się zwierzęta lub obiekty, których nazwa zaczyna się właśnie na daną literę. I tutaj przechodzimy do drugiej funkcji, jaką będzie pełnić taka ozdoba, czyli funkcji dydaktycznej. Kolorowy, radosny i przyciągający oko alfabet sprawi, że szkrab szybciej przyswoi sobie całe abecadło i to podczas zabaw w swoim pokoju.

Oryginalna dekoracja to znakomity sposób na to, by stworzyć idealne warunki do pracy. Nasze nastawienie będzie zupełnie inne, gdy będziemy spędzać czas w ciekawie urządzonej przestrzeni. Zyskamy więcej energii do codziennych zadań bez względu na to, czy pracujemy w domu, czy w siedzibie firmy. Kto by pomyślał, że fototapeta z alfabetem to pomysł i do dziecięcej aranżacji, i do redakcji znanej gazety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here