Droga do pięknej aranżacji, czyli naklejki z mapą w różnych odsłonach

Mieszkanie możemy ozdobić na wiele różnych sposobów. Do wyboru mamy nie tylko obrazy, fototapety i bibeloty, ale także praktyczne w montażu naklejki. A wśród dekoracyjnych przedstawień znajdziemy nie tylko malownicze pejzaże i kwiatowe kompozycje, ale także oryginalne mapy, które prezentują się zupełnie inaczej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Razem z ekspertem od aranżacji wnętrz z Myloview.pl zaskoczymy Was ozdobnymi propozycjami! 

Wiele rzeczy można powiedzieć na temat naklejek, dlatego oddamy głos specjaliście, który z pewnością wie o nich wszystko:

Wciąż jest to ozdoba, która walczy o uznanie i popularność. Gdy myślimy o dekorowaniu ścian, do głowy przychodzą nam przede wszystkim fototapety, a to przecież nie jedyna możliwość. Zaletą naklejek jest nie tylko łatwy montaż. Samoprzylepna folia sprawia, że aplikacja wzoru jest naprawdę prosta, jeśli tylko postępujemy zgodnie z instrukcją. Co równie ważne, w przeciwieństwie do tapety, naklejki możemy umieścić nie tylko na ścianie. Sprawdzą się także na wszelkich innych gładkich powierzchniach – szklanych, drewnianych czy metalowych. Dlatego możemy nimi ozdobić fronty mebli, lodówkę, blat biurka, a nawet laptopa. Z kolei bogactwo wzorów otwiera przed nami szeroki wachlarz dekoratorskich możliwości. A dlaczego akurat taka naklejka? Mapa może się nam kojarzyć z okresem wakacyjnym i podróżami, stąd mój wybór. Natomiast jest to wzór, który będzie się doskonale prezentował przez cały rok.

Wciąż dla większości z nas mapa jest po prostu mapą – dokumentem kartograficznym z podziałami politycznymi bądź wyżynami i nizinami. By przekonać się o tym, jak ciekawie mogą się prezentować takie wzory, przygotowaliśmy dla Was garść inspiracji.

Kontynenty usłane kwiatami

Kontynenty usłane kwiatami

https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/mapy/mapa-swiata/

Zaczniemy od wzorów, które będą się znakomicie prezentować w minimalistycznych i skandynawskich aranżacjach. Będzie to floralna naklejka. Mapa, na której kontynenty wypełnione są kwiatami, z pewnością zachwyci zarówno domowników, jak i odwiedzających nas gości. Takie przedstawienie będzie się doskonale prezentować na ścianie salonu bądź sypialni. Jeśli zależy nam na zachowaniu stonowanej kolorystki, wybierzmy czarno-białą wersję. W sklepach znajdziemy zarówno dziewczęce w wyrazie wzory, jak i kompozycje, na których kwiaty nawiązują do ludowych ornamentów lub hinduskich mandali. Jeśli natomiast chcemy ożywić stonowaną przestrzeń i szukamy barwnego akcentu, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie tętniąca kolorami mapa, która składa się z wielu drobnych, rozkwitłych pączków. Takie przedstawienie prezentuje się na tyle pogodnie, że może nam posłużyć także do dekoracji dziecięcego pokoju.

 

Międzynarodowa typografia

naklejka mapa świata biurko

Istnieje wiele różnych rodzajów map – polityczne, gospodarcze, geologiczne czy klimatyczne. Wśród ściennych dekoracji także znajdziemy wiele odmiennych propozycji. Kolejnym wybranym przeze mnie przykładem jest typograficzny wzór. Jak wygląda taka ozdoba? Poszczególne kontynenty pokryte są kolorowymi napisami z nazwami konkretnych państw. W ten sposób powstała barwna mozaika z liter, która będzie świetnym pomysłem na to, by ozdobić pokój nastolatka. Taki wzór nie tylko ożywi przestrzeń, ale może stać się także praktyczną pomocą dydaktyczną podczas nauki geografii. Takie przedstawienie możemy umieścić nie tylko na ścianie. Moim pomysłem jest naklejka na biurko. Mapa świata umieszczona w takim miejscu będzie przydatna podczas odrabiania lekcji, a jej atutem jest to, że pozwoli nam odświeżyć dotychczasowy wygląd mebla. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl.

Mapa w wydaniu retro 

W tym sezonie modne są eklektyczne wnętrza i nowoczesne aranżacje urozmaicane dodatkami w stylu vintage. Jeśli lubimy mieszać estetyki i podobają nam się ozdoby nawiązujące do dawnych epok, świetnym rozwiązaniem będzie przygotowana przez eksperta mapa pochodząca z XVII wieku z barwnymi rycinami lub herbami. Stanie się ona niezwykle eleganckim i nietuzinkowym uzupełnieniem współczesnego wystroju. Jeśli szukamy ozdoby, która całkowicie odmieni salon lub domowy gabinet, ten pomysł z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Ten sam wzór możemy jednak wykorzystać w mniejszej skali. Znakomitym przykładem jest naklejka na laptopa. Mapa zamieni zwykły egzemplarz komputera w zaskakujący model. Jeśli interesujemy się historią lub geografią, tak spersonalizowany laptop sprawi, że praca na nim będzie czystą przyjemnością.

Wszystkie kolory świata

naklejka mapa świata salon

https://myloview.pl/

W monochromatycznym wystroju bardzo łatwo jest przeprowadzić spektakularną metamorfozę wnętrza. Wystarczy wprowadzić do pomieszczenia kolorowy i przyciągający wzrok element. W tej roli świetnie sprawdzi się łatwa i szybka w montażu naklejka.

Kolorowe kontynenty na ścianie będą znakomicie kontrastować z szarą lub jasną paletą barwną. Wybrana przeze mnie propozycja sprawdzi się i w skandynawskim wnętrzu, i w industrialnej stylizacji, i w minimalistycznym wystroju. Nie chodzi mi jednak o zwykłe, fizyczne przedstawienie mapy świata, lecz o ekspresyjny rysunek bądź malarską kompozycję, która składa się kolorowych plam farby. Taki wzór na ścianie zmieni dotychczasową aranżację o 180 stopni. Choć wybrałem wzór na ścianę, nic nie stoi na przeszkodzie, by taką mapę umieścić zamiast tego na przykład na froncie przesuwnej szafy. – powiedział nam ekspert z Myloview.pl.

Kierując się mapą, z pewnością dojdziemy do celu, a podążając za wskazówkami specjalisty od aranżacji wnętrz, na pewno uda nam się stworzyć zachwycający wystrój naszego mieszkania i to dosłownie w oka mgnieniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here