DIY – girlanda z żarówek

0
4539

Dom kojarzony jest z ciepłem, przytulnością i miłością. Wielu z nas chce nadać jak najwięcej ciepła wnętrzom, aby jeszcze milej spędzać czas pielęgnując ognisko domowe. Sposobów na ocieplenie wnętrz jest mnóstwo, a najlepsze akcesoria to te wykonane metodą DIY. Samodzielne wykonanie ozdób nadaje charakteru pomieszczeniom i sprawia że poprzez te dodatki zaczynamy w pełni utożsamiać się z tym miejscem. Wielu domowników ożywia wnętrza poprzez zakup kwiatów, własnoręczne ozdoby, oświetlenie domu światłem sztucznym o odpowiedniej barwie czy też umiejscowienie kominka kojarzonego z ogniskiem domowym. Przyjazne oświetlenie nadaje przyjemną atmosferę. Tymczasem nasuwa się pytanie – co oprócz lamp równie doskonale przywróci blask naszym wnętrzom?

DIY – zrób to sam

Girlanda z żarówek – to właśnie ona przywróci blask i na nowo rozświetli ciepłe gniazdko czyli dom. Do wykonania tego nowoczesnego i urokliwego oświetlenia należy przygotować: lampki ledowe, szczypce, żarówki, rękawiczki, okulary ochronne, klej na gorąco oraz pistolet do kleju na gorąco. Pierwszym etapem prac jest podważenie i usunięcie metalowej podpórki żarówki. Do tej czynności należy użyć szczypiec – po uprzednim zerwaniu podpórki należy umiejscowić w środku żarówki diodę. Tak należy postępować z każdą żarówką, którą chcemy użyć do zrobienia własnych girland. Następnym krokiem jest użycie kleju na gorąco i bezpieczna izolacja kabli. Najlepiej użyć czarny klej na gorąco, gdyż po zaschnięciu będzie on wyglądał jak usunięta wcześniej podpórka. Ponadto trzeba pamiętać o zakupie kleju szybkoschnącego oraz tworzącego gładką powłokę. Girlanda złożona z 20 żarówek wymagała zużycia 3 lasek kleju. Do wykonania girland można wybrać żarówki o zimnym czy też ciepłym świetle (wedle uznania), różnym rozmiarze, te zasilane na baterie lub tradycyjnie.

Niepowtarzalna atmosfera

Kolorowe girlandy z żarówek wnoszą radość i niesamowitą atmosferę do wszystkich wnętrz. Girlandy z żarówek są doskonałym dodatkiem do dekoracji wnętrz, gdyż ich delikatny wygląd nie zaburza wystroju całego pomieszczenia. Mają za zadanie dopełniać, a nie tłamsić wnętrza. Girlandy z żarówek mogą także rozświetlać przestrzeń przed domem, co jest szczególnie widoczne podczas okresu świątecznego. Girlandy świetlne LED mogą być zainstalowane nawet przy -30 stopniach. Kolorowe diody zawsze można wymieniać celem zmiany ich kolorystyki i nadaniu im nowego charakteru. W okresie bożonarodzeniowym wielu domowników przyozdabia girlandami z żarówek drzewka choinkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here