Wybór odpowiedniego oświetlenia do growboxa

0
4804

Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednie oświetlenie do growboxa, ponieważ światło ma największy wpływ na uprawę roślin. Jeżeli wybralibyśmy zbyt słabe oświetlenie, to rośliny nie chciałyby kwitnąć i cała uprawa poszłaby na marne. Warto zastanowić się nad popularnym oświetleniem sodowym, świetlówkami energooszczędnymi lub lampami LED.

Od czego zależy wybór oświetlenia?

Wybór odpowiedniego światła w głównej mierze zależy od tego, jaki rodzaj projektu mamy do zrealizowania, a także jakich warunków potrzebują rośliny, które chcemy hodować.

W małych growboxach najlepiej sprawdzają się lampy CFL lub lampy LED o mniejszej mocy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ tego rodzaju oświetlenie nie nagrzewa się tak bardzo, jak lampy HPS, więc można je spokojnie zamontować nawet blisko szczytów roślin bez obawy o to, że nasze uprawy zostaną przypalone.

Kiedy jednak zdecydujemy się na to, aby zamówić większy growbox to lampy CFL nie będą dobrym rozwiązaniem. Gdy będziemy mieli namiot powyżej pół metra kwadratowego, musimy zdecydować się na bardziej wydajne oświetlenie.

Jakie lampy wybrać do średnich i dużych growboxów?

W dużych i średnich growboxach najlepiej sprawdzają się lampy LED i lampy HPS o bardzo dużej mocy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku instalacji takiego oświetlenia, namiot będzie nagrzewał się do dość wysokiej temperatury i dlatego growbox musi być bardzo dobrze wentylowany.

W przypadku problemów z wysoką temperaturą, należy zdecydować się na dodatkowy montaż odbłyśnika wentylowanego. Jest to najlepsze rozwiązanie do growboxów, które stawiane są w małych pomieszczeniach takich jak poddasze czy piwnica.

Lampy LED są najlepszym rozwiązaniem do growboxów, które będą usytuowane w pomieszczeniach ciepłych i suchych. Zawsze, gdy planujemy ulokować naszego growboxa w piwnicy lub podobnym miejscu to warto zastanowić się nad wyborem wysokiej jakości lampy HPS.

Najczęściej plantatorzy decydują się na lampy sodowe, które są najbardziej efektywne. Dzięki bardzo dużej mocy są w stanie oświetlić dużą powierzchnię i pomagają roślinom znacznie szybciej kwitnąć i owocować. Wszelkie szczegółowe informacje na temat lamp HPS można znaleźć na stronie: https://maxgrowshop.pl/pol_m_Oswietlenie_Zarowki-HPS-kwitnienie-157.html

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze oświetlenia do growboxa?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której musimy pamiętać jest również czas, w jakim ma świecić lampa. Rośliny najczęściej rosną podczas dłuższych dni i zaczynają kwitnąć, gdy dzień zrównuje się z nocą. Jednak są również takie rośliny, które kwitną automatycznie niezależnie od czasu naświetlania.

Bardzo ważne jest również to aby do oświetlenia zamówić dodatkowo timer, czyli programator czasowy, który będzie zaprogramowany automatycznie, aby włączać i wyłączać światło w określonych godzinach. Sami możemy ustalić, kiedy światło ma zostać włączone i wyłączone, aby dopasować oświetlenie do rozwoju roślin.

Poszukując odpowiedniego oświetlenia do growboxa, można również poprosić o radę sprzedawcę, który zajmuje się takimi rzeczami. Doświadczony pracownik pomoże wybrać najlepsze światło do konkretnych roślin, które chcemy hodować w naszym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here