Salon

Salon jak marzenie zaaranżujesz, korzystając z kilku prostych wskazówek. Chcąc ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy zestawienie kluczowych lifehacków, które rewolucjonizują wnętrza Polaków. Nie trać czasu na zastanawianie się jak urządzić salon, przejdź do działania! Uniknij typowych błędów, wybierz prostsze i tańsze rozwiązania i w efekcie urządź wymarzony salon. Aranżacje wprost spod ręki designera!

Kolory ścian w salonie

Urządzając modny loft, podstawą będzie dobór kolorystyki ścian. Zarówno w nowoczesnych, jak i w industrialnych wnętrzach dobrze sprawdza się rozsławiony beton architektoniczny. Za chłodną tonację kocha go też szary salon. Szukając łatwiejszego rozwiązania, zamiast betonu możesz wybrać też specjalną farbę, które równomiernie naniesiona wałkiem na ścianę da bardzo podobny efekt. Wybierz odpowiednią dla siebie opcje, jednak pamiętaj, że jeśli taki remont chcesz przeprowadzić samodzielnie, podstawowa wiedza z pewnością Ci się przyda.

Lustro w drewnianej ramie

Funkcja lustra w salonie nie ogranicza się wyłącznie do dekoracji ścian. Urządzając salon swoich marzeń, zwróć uwagę również na magiczne właściwości tego wyjątkowego dodatku. Zawieszone na jednej ze ścian lustro, odbijając przeciwległą powierzchnię, optyczne powiększy pokój, wprowadzi do niego iluzję przestronności, a także stworzy we wnętrzu efekt głębi. Lustro na wysokości całej ściany lepiej sprawdza się w przedpokoju, ale jeśli salon ma bardzo mały rozmiar taki model może okazać się doskonałym sposobem na dodanie mu nieco przestronności.

Kolory ścian w salonie

Po drugiej stronie lustra… lacobel?

Znany z kuchni lacobel o błyszczącej powierzchni to świetny pomysł na salon. Tafla zachowa się jak duże lustro – odbijając wpadające przez okno promienie słoneczne, doświetli wnętrze. Przewagą lacobelu polega na tym, że nie odbije on ewentualnego bałaganu – to szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci i co się z tym wiąże, zabawki zdominowały pomieszczenie. Nie bez znaczenia są też walory dekoracyjne, ponieważ lacobel dostępny jest w szerokiej palecie kolorów. Korzystając z technologii, możesz go też spersonalizować, zamawiając model z nadrukowaną grafiką lub wybranym przez Ciebie z rodzinnego albumu zdjęciem. To świetny zamiennik obrazu lub zawieszanych na ścianach plakatów.

Kluczowa sprawa – oświetlenie salonu

Absolutnym must have każdego salonu jest odpowiednio rozplanowane oświetlenie. Jako standard przyjęło się uwzględnienie co najmniej kilku punktów światła, a w kwestii mocy na 1m2 przypadać powinno nie więcej niż 2W światła. Ta proporca adresowana jest do pomieszczeń służących wypoczynkowi. Jeśli masz nowoczesny salon w bloku, który chcesz wykorzystać również jako miejsce do pracy lub nauki, powinieneś podwoić a nawet potroić łączną moc żarówek.

Lampy sufitowe, stojące i dekoracyjne

Ilość punktów światła w dużej mierze zależeć będzie od wymiarów pomieszczenia. Standardowo mały salon to jedna lampa górna, lampa podłogowa i dekoracyjna lampa stojąca, którą postawisz na blacie komody tuż obok ramek ze zdjęciami i wazonu świeżych kwiatów. W przypadku większego pomieszczenia powyżej 12 m2 warto zwiększyć liczbę górnych punktów światła, by promienie równomiernie rozchodziły się po pokoju i doświetlały każdy zakamarek.

Kominek nie tylko na długie jesienne wieczory

Kojące strzelanie palącego się drewna i ten niesamowity blask, jaki bijący od płomieni przyjemnie otula cały salon to tylko nieliczne walory posiadania tradycyjnego kominka. Oczywiście niesie to za sobą pewne obowiązki takie jak czyszczenie ze spieków i opróżnianie gromadzących się w palenisku sadzy i popiołu, jednak biorąc pod uwagę korzyści, bilans przedsięwzięcia nadal jest korzystny. Jeśli marzy Ci się salon z kominkiem czas na działanie, jesień to najlepszy moment!

Sprytny pomysł na biokominek w salonie

Remedium na tęsknotę za ciepłem ogniska i rozchodzącym się od niego blaskiem płomieni mogą być nowoczesne meblościanki z bio-kominkiem. Zamiennik tradycyjnego paleniska zasilany jest specjalnym paliwem, dzięki czemu nie wymaga przyłącza do komina ani specjalnej szafki na drewno. Montaż to prosta sprawa nawet laik świetnie sobie z tym poradzi.

biokominek w salonie

Nowoczesne meble do salonu

Ostateczny wygląd wnętrza w dużej mierze determinują meble do salonu. Nadają one charakterystyczny rys pomieszczeniu. W ciemnych i wąskich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się zestawy w połysku, ponieważ odbija on światło i intensyfikuje kolory ścian i tkanin mebli tapicerowanych. Wyrazista kolorystyka dębu sonoma, czysta biel lub połączenia w bardziej energetycznych kolorach – taki mariaż możliwości prezentują nowoczesne meble. Z kolei meble pokojowe w ciemnej tonacji dają wrażenie głębi, a salon zyska wyrafinowany wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here