Dlaczego warto mieć w domu oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dlatego oczyszczacze powietrza zdobywają coraz większą popularność.

Od czystości powietrza, którym oddychamy, zależy nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. Smog i inne zanieczyszczenia atmosfery wynikają w dużej mierze ze stosowanych przez ludzi materiałów opałowych. Władze odpowiedzialne za regulacje prawne mogą wpłynąć na jakość powietrza, my jako pojedynczy konsumenci nie mamy jednak wpływu na to, czym większość Polaków pali w piecach i czy przeciętny Kowalski wybierze ekogroszek zamiast węgla. We własnym domu możemy jednak skorzystać z oczyszczacza powietrza i oddychać pełną piersią. Urządzenia te charakteryzują się wysoką skutecznością działania.

Oczyszczacz powietrza – co to takiego i jak działa?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie filtrujące powietrze, które usuwa z niego zanieczyszczenia. Dzieje się to za pomocą filtra HEPA bądź w trakcie kontaktu z wodą. Oczyszczacze odfiltrowują przede wszystkim smog, ale także inne zanieczyszczenia, w tym alergeny, roztocza, nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy, kurz, pyły, nikotynę oraz inne substancje smoliste.

Oczyszczacz powietrza ma wbudowany wentylator, którego praca polega na powodowaniu wymuszonego obiegu powietrza. To, co dostaje się do środka urządzenia zostaje przefiltrowane. Powietrze zostaje nawilżone lub zjonizowane, w zależności na czym nam zależy. Szkodliwe substancje zostają usunięte, a czyste powietrze wydostaje się na zewnątrz.

Zalety korzystania z oczyszczacza powietrza

Nie zdajemy sobie sprawy jaki wpływ mają zanieczyszczenia na nasz organizm i samopoczucie. Dobra jakość powietrza oddziałuje na nasze myślenie i zachowanie, w pozytywny sposób! Zalety posiadania oczyszczacza powietrza to między innymi:

  • pomoc dla alergików,
  • dbanie o zdrowie młodszych i starszych członków rodziny,
  • pozbycie się z pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów,
  • nawilżone powietrze,
  • oczyszczone powietrze, gdy na zewnątrz z każdej strony atakuje smog i nie można otworzyć nawet okna,
  • rzadsze występowanie infekcji i problemów z górnymi drogami oddechowymi,
  • pozbycie się z pomieszczeń zanieczyszczających pyłów.

Oczyszczacze powietrza mogą sprawdzić się jako prezent dla naszych rodziców, czy dziadków, którzy większość czasu spędzają w domach. Ale nie tylko! Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, dlatego takie urządzenia przydadzą się również osobom, które pracują w domach.

Jeżeli interesuje Cię oczyszczacz powietrza dla domu, sprawdź koniecznie ofertę Enei. Podczas zakupu możesz skorzystać z kuponu rabatowego. Dodatkowo partner Enea S.A. dostarczy zamówienie, zajmie się kompleksowo obsługą oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Jeśli zależy Ci na sprawdzonym miejscu i pewności zakupu wejdź na stronę Enei, żeby dokonać zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here