Drewnopodobne płytki ceramiczne

Atmosfera drewnianego domku gdzieś w dziczy to coś, co niejeden z nas chce osiągnąć, urządzając swoje miejsce na ziemi. Niestety montowanie drewnianych podłóg w łazience może skończyć się szybkim zawilgoceniem i zniszczeniem nawierzchni. I właśnie tu pojawiają się ceramiczne płytki drewnopodobne, które wprowadzą niepowtarzalny klimat w twojej łazience.

Płytki drewnopodobne – bliżej natury w designie

Płytki drewnopodobne zdobywają serca coraz większej rzeszy nabywców. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu popularność stylu rustykalnego rośnie z dnia na dzień, a wizja drewnianego wiejskiego domku kusząca dla wielu urządzających swoje mieszkania. Umieszczenie w łazience tej swoistej imitacji drewna daje niesamowite możliwości designerskie. Przede wszystkim pozwala na piękne wkomponowanie w przestrzeń łazienki roślin. Rzecz jasna najpierw musimy znaleźć takie okazy, które przetrwają w wilgotnych warunkach tego pomieszczenia, ale gdy już je mamy, warto dopasować design łazienki do tych zielonych, liściastych towarzyszy.

Dookoła drewniane płytki, piękne rośliny i relaks w wypełnionej ciepłą wodą wannie z twoją ulubioną muzyką i świeczką zapachową – taka wizja jest możliwa do spełnienia, wystarczy, że weźmiesz pod uwagę designerskie rozwiązania, jakie dają płytki drewnopodobne. Możliwość estetycznego wkomponowania roślin w przestrzeń łazienki do tylko jedna z możliwości. Niektóre stare domy, a nawet mieszkania, posiadają biegnące od podłogi do stropu drewniane belki. Jeśli masz takie w twojej łazience, drewnopodobne płytki będą się z nimi świetnie komponować! Pamiętaj tylko o odpowiednim doborze koloru, albo po prostu przemaluj belki na inny, pasujący do twojej wizji.

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne pozwolą ci zaprojektować łazienkę marzeń

Bardzo ciekawym elementem designerskim, który można połączyć z płytkami drewnopodobnymi, są drewniane elementy łazienkowych mebli. Co powiesz na drewniane szafki? Albo zlew w formie misy ustawiony na drewnianym blacie? A może drewniane detale, na przykład uchwyty na ręczniki i rama lustra? To wszystko będzie się świetnie komponować z imitującymi drewno kafelkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewno było tylko elementem ozdobnym w łazience, a pierwsze skrzypce grały płytki w innym kolorze. Może tylko jedna ściana lub jej fragment będzie wykonany z drewnopodobnych płytek, a reszta pokryta butelkową zielenią lub kojącym kremowym?

Płytki

Kolory – ich dobór jest niesamowicie ważny, również gdy bierzemy pod uwagę płytki drewnopodobne. Jaśniejsze drewno nada naszej łazience przestrzeni i będzie ciekawie kontrastowało z ciemniejszymi dodatkami. Ciemne da poczucie przytulności, jednak wymaga odpowiednio dobranych dodatków, aby zbalansować rozchodzenie się światła. Baw się kolorami i pomysłami designerskimi. Płytki drewnopodobne zapewnią dużą dozę inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here