Dyski poślizgowe – czym są i komu się przydadzą?

0
1192

Dyski poślizgowe to wysokiej klasy sprzęt treningowy, który przyda się zarówno amatorom, jak i doświadczonym profesjonalistom. Można się z nimi spotkać m.in. w domach, mieszkaniach, na siłowniach oraz w klubach sportowych i fitness. Po dyski mogą sięgać mężczyźni, jak i kobiety. To jeden z najlepszych sposobów na wykonanie podstawowych ćwiczeń wytrzymałościowych, siłowych czy też ogólnorozwojowych.

Dyski poślizgowe – czym się charakteryzują?

Dyski poślizgowe przydadzą się przy realizacji wielu różnych ćwiczeń. To właśnie dzięki nim dba się o własne ciało oraz optymalne przygotowanie do ważnych zawodów sportowych. Dyski są odpowiedzialne m.in. za:

  • wzmocnienie mięśni głębokich,
  • poprawę płynności i zakresu ruchów,
  • swobodne rozciąganie,
  • stabilizację stawów i kręgosłupa,
  • utrzymanie prawidłowej postawy ciała,
  • budowanie wytrzymałości.

Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba je umiejętnie dobrać, dlatego przyda się wsłuchać w porady pochodzące od wykwalifikowanych trenerów personalnych. Atutem dysków poślizgowych jest to, że zajmują niewiele miejsca i można je bezproblemowo przechowywać oraz przenosić/przewozić z miejsca na miejsce. Jeśli ktoś chciałby urozmaicić swoje dotychczasowe treningi, zatroszczyć się o nienaganną kondycję fizyczną i przeprowadzić udaną rozgrzewkę, powinien zaopatrzyć się w omawiane dyski poślizgowe.

Dyski poślizgowe – dla kogo okażą się właściwym wyborem? Kiedy je stosować?

Dyski z tej kategorii okażą się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich tych osób, które nie wyobrażają sobie swojego życia bez codziennych treningów oraz ćwiczeń. Stawiają na nie osoby zamierzające pracować z ciężarem własnego ciała, tak aby zagwarantować sobie maksymalną kontrolę oraz płynność ruchu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po dyski poślizgowe sięgnęli kolarze, biegacze, pływacy czy też osoby specjalizujące się w sportach siłowych i wytrzymałościowych. Dzięki nim popracuje się nad mięśniami brzucha, pośladków, rąk oraz nóg.

Co jeszcze przemawia za dyskami poślizgowymi? Otóż tworzy się je z najwyższej jakości materiałów, dlatego wykazują się podwyższoną trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i komfortem użytkowania. Dotychczasowe treningi zostaną przeniesione na zdecydowanie wyższy poziom. W większości przypadków sięga się po 2 dyski, ale w niektórych ćwiczeniach wystarczy zastosowanie 1 dysku. Należy po nie sięgnąć m.in. wtedy, gdy osoby trenujące realizują ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i wzmacniające mięśnie, ale też treningi siły, elastyczności, wytrzymałościowe i sensomotoryczne. To również niezbędny sprzęt dla zwolenników pilatesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here