Dywan shaggy

Niektóre rzeczy są niemal synonimem ciepła i przytulności. Wraz z nimi pojawia się we wnętrzu przyjazna atmosfera. Staje się ono bardziej komfortowe i przyjemne. Do tej grupy należą dywany z wysokim runem. Nawet jak są niezbyt duże, to w pokoju robi się cieplej i przyjemniej.

Ocieplanie aranżacji dzięki dywanom

Każdy dywan dodaje wnętrzom ciepła. Nie wszystkie jednak są pod tym względem tak samo dobre. By zyskać mocny efekt ocieplenia, wybiera się dywan shaggy do wnętrza. Ze względu na swoje wysokie runo jest on w czołówce tych, które wprowadzają przytulność. Większość aranżacji klasycznych to ciepłe wnętrza, a zyskuje się to także dzięki dywanom. Kładzie się je i w aranżacjach nowoczesnych, by pomimo minimalizmu nie były nieprzyjazne. Z dywanem shaggy na pewno nie będą. Jest on idealny także do lekkiej, romantycznej aranżacji. Najlepiej wybrać biały, beżowy albo dowolny pastelowy.

Specyfika dywanów włochaczy

Dywany shaggy są bardzo miłe w dotyku. Mają wysokie, miękkie runo. Inna ich nazwa to włochacze. Ze względu na swoją puszystość chętnie wybiera się je do sypialni. Wrażenie komfortu, jakie zapewnia dywan shaggy, sprawia, że jest to doskonały wybór także do salonu. Dywany te nie są tak ciężkie, jak niektóre inne. Ocieplają bez względu na swój kolor. Nie trzeba więc rezygnować z jednolitości kolorystycznej wnętrza, jeśli jest ważna.

W biało-szarym nowoczesnym wnętrzu może się znaleźć dywan w szarym kolorze. Kiedy w aranżacji dominuje biel, to można wybrać biały dywan. Jeśli to shaggy, to nawet biały i nieduży wspaniale ociepla. Dywany te w żywych i ciepłych kolorach ocieplą jeszcze bardziej. Ciemne i ciepłe dadzą jeszcze więcej przytulności. Warto jednak wiedzieć, że nie muszą być takie, by zyskać efekt przyjemnego, przyjaznego wnętrza. Można wybrać różowy czy bordowy, ale można też wybrać dywan shaggy niebieski czy miętowy. Do wszystkich zalet włochaczy trzeba jeszcze dodać przystępne ceny.

Shaggy – czy te dywany mają wady?

Shaggy to wymagające dywany. Nie na tyle, by z nich zrezygnować. Warto jednak mieć tego świadomość, by nie wybrać niewłaściwego dywanu do niewłaściwego miejsca. Runo jest wysokie, więc paprochy i brud wnikają głęboko. Dlatego dywan shaggy to wybór do miejsc w głębi domu, a nie zaraz przy wejściu, i przede wszystkim do pokojów. Taki dywan odkurza się częściej niż inne. Jeśli jest ciemny i leży w miejscu, gdzie jest mocniej użytkowany, to warto odkurzać go codziennie. Co pewien czas dywan warto wytrzepać. Konieczność częstszego dbania o dywan to jedyna wada. Nie musi być ona istotna. Jeśli wybierze się mały dywan do pokoju lub jasny, to odkurzy się go dwa czy nawet raz na tydzień.

Czy klasyczne wnętrze, czy nowoczesne, może ono potrzebować ocieplenia. Z dywanem shaggy natychmiast stanie się cieplejsze. Zadziała on tak, nawet jak jego kolor będzie neutralny czy zimny. Jest to zaletą specyficznego runa. Ta zaleta to także pewien minus. Takie dywany trzeba odkurzać częściej niż inne. Teoretycznie, bo w praktyce zależy to jeszcze, gdzie leżą, kto korzysta z tego miejsca i jakie one są.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here