Grzałki elektryczne do grzejników – do czego służą?

0
3838

Grzałki elektryczne https://mat-dom.pl/grza-ki-elektryczne/ to poręczne narzędzie, które montuje się do grzejników. Dzięki nim możemy dogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych niezależnie od instalacji CO. Czasem mogą się one okazać niezastąpione w chłodne, jesienne dni, gdy temperatura w mieszkaniu spada, a kaloryfery dalej są zimne. Co warto jeszcze wiedzieć o grzałkach elektrycznych?

Zastosowanie grzałek elektrycznych

Tak jak już wspomnieliśmy, głównym zastosowaniem grzałki jest dogrzewanie pomieszczenia w okresach przejściowych np. jesienią i wiosną. Montuje się je na grzejnikach i można je uruchomić nawet w momencie, gdy instalacja centralnego ogrzewania jeszcze nie działa. Dzięki nim można ogrzać grzejniki i podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Docenią to szczególnie mieszkańcy bloków, którzy uzależnieni są od innych osób, jeśli chodzi o włączenie instalacji CO.

Dobór grzałki elektrycznej do grzejnika

Jeśli chcesz, aby grzałki elektryczne działały jak najlepiej i zapewniały Ci komfort cieplny, to musisz je odpowiednio dobrać do swoich grzejników. Przede wszystkim sprawdź, czy do Twoich kaloryferów można zamontować grzałki. Weź także pod uwagę moc grzejników i pod tym kątem dobieraj moc grzałki. Nie bez znaczenia jest też zastosowanie grzałki. Jeśli zależy Ci jedynie na suszeniu ręczników, możesz wybierać grzałki o mniejszej mocy, które nie rozgrzeją za bardzo kaloryfera. Z kolei, jeśli zależy Ci na dogrzaniu pomieszczenia, powinieneś wybierać grzałki elektryczne o większej mocy.

Parametry grzałki

Na rynku można znaleźć grzałki elektryczne różnego rodzaju. Najczęściej dzieli się je ze względu na ich moc i zastosowanie. Moc grzałek może wynosić od 300 do nawet 900 W. W sklepach znajdziemy zarówno modele elektroniczne, jak i takie, które sterowane są ręcznie. Takie udogodnienia mają na celu zwiększyć wygodę i komfort w korzystaniu z nich. Istnieją także modele, które automatycznie wyłączają się lub włączają w zależności od temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu. Jeśli ta zbyt mocno spadnie, to grzałka włączy się automatycznie i zacznie dogrzewać pomieszczenie. Model tego urządzenia należy dobrać do swoich indywidualnych potrzeb i tego, czego oczekujemy po takiej grzałce.

Cena grzałek elektrycznych

Ceny tych urządzeń wahają się w granicy kilkuset złotych za sztukę. Wszystko zależy od mocy i funkcji, jakie posiada grzałka elektryczna. Im więcej ma funkcji tym będzie droższa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybierać tańsze modele, które są równie dobre i sprawdzą się w sytuacji, gdy mieszkanie chcemy dogrzać tylko co jakiś czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here