E-papierosy – dla Twojego komfortu

0
6936

Zakup pierwszego e-papierosa nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wiele osób, które przez lata paliło nałogowo papierosy, w pewnym momencie jednak decyduje się na ten krok. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego urządzenia? W czym tkwi różnica pomiędzy poszczególnymi dostępnymi modelami e-papierosów? Na czym polega konstrukcja tego przyrządu? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te i inne najważniejsze pytania, na które odpowiedzi poszukują osoby przystępujące do zakupu swojego pierwszego elektronicznego papierosa.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu e-papierosa?

E-papierosy to po prostu papierosy elektroniczne, czyli specjalne urządzenia służące do przyrządzania inhalacji z nikotyny oraz innych, wybranych przez nas ziół lub olejków. W budowie standardowego e-papierosa rozróżniamy dwie główne części – baterię oraz kartridż, którego miejsce może też zająć clearomizer. To ostatnie, to specjalistyczne urządzenie, składające się z pojemnika na płyn (liquid), ustnika oraz grzałki. Zapalenie e-papierosa jest dziecinnie proste, polega po prostu na naciśnięciu odpowiedniego przycisku oraz wykonaniu ruchu wciągania powietrza podczas kontaktu ust z ustnikiem. Wciągnięcie powietrza powoduje jego ruch przez obudowę e-papierosa, w trakcie którego dochodzi do spalenia umieszczonej w nim substancji.

Przystępując do zakupu e-papierosa należy zdawać sobie sprawę, że przeciętne urządzenie kosztuje od 100 do nawet kilkuset złotych. Oczywiście ogólna zasada stosunku ceny do jakości jest dość prosta – im droższe kupimy urządzenie, tym lepiej będzie działało. Cena ma szczególne znaczenie jeśli w doborze e-papierosa kierujemy się względami zdrowotnymi. Warto wówczas wybrać urządzenie droższe, które pomoże nam w przygotowaniu inhalacji niemal całkowicie oczyszczonych ze szkodliwych substancji.

Oceniając budowę danego e-papierosa należy zwrócić uwagę na jego ogólny kształt. E-papieros nie powinien mieć zbyt skomplikowanej konstrukcji oraz powinien być stosunkowo łatwy do rozkręcenia. W tych bardziej „wymyślnych” modelach e-papierosów możemy odnaleźć nadmierną ilość części, które poza samą zmianą fasonu tego urządzenia, nie wpływają przesadnie na jego funkcjonalność. Prostota wykonania to także gwarancja łatwego sposobu rozkręcania, wymiany wkładów oraz ponownego skręcania urządzenia.

Zasilanie e-papierosa

Wybierając konkretny e-papieros należy wziąć pod uwagę nasze dzienne zapotrzebowanie na tytoń. W zależności bowiem od tego, ile i jak często w ciągu dnia palimy, możemy potrzebować urządzenia z dłużej lub krócej działającą baterią. Elektroniczne papierosy bowiem funkcjonują w oparciu o ładowane regularnie baterie, które mogą się szybciej lub wolniej rozładowywać. Z tego powodu, osoby korzystające z e-papierosa przez cały dzień, często noszą przy sobie zestaw służący do jego ładowania, bądź wybierają urządzenie zasilane bateriami o sile przynajmniej 1500 mAh. Takie lub silniejsze baterie pozwalają na użytkowanie danego e-papierosa przez okres nawet 2-3 dni bez ładowania.

Warto także wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonano samego e-papierosa. Do wyboru mamy różnej jakości plastik, szkło hartowane, rzadziej inne rodzaje tworzyw. Szczególnie często clearomizer wykonany jest ze szkła, co ma swoje pozytywne jak i negatywne strony. Ponieważ jest to część ruchoma, regularnie wyciągana z e-papierosa, ma ona tendencję do wypadania, a przez to – tłuczenia się.

Na koniec warto zaproponować wybór miejsca, w którym zaopatrzysz się w elektronicznego papierosa. Wśród cieszących się największą popularnością, wymienić należy sklep Liquider Poland. Na ofertę tego sklepu składają się zarówno e-papierosy, części zamienne do wielu stosowanych w naszym kraju modeli, a także rozbudowany zestaw liquidów przeznaczonych do stosowania w tych urządzeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here