Franczyza – co może dawać współpraca w tym obszarze

Biznes zmienia się bardzo dynamicznie. Slogany marketingowe bombardują nas informacjami o wszechobecnej możliwości współpracy. Dziś liczą się inne wartości niż jeszcze 10 lat temu. Czy franczyza się w nie wpisuje? Zdecydowanie tak.

Realia rynku – franczyza w dobie pandemii

Lokale franczyzowe obecne są w wielu sektorach rynku. Są to sklepy, restauracje, markety – sektor prężnie się rozwija. Taki styl prowadzenia biznesu jest już znany od średniowiecza. Dziś, w dobie globalizacji, jego znaczenie jest jednak nieporównywalnie większe. Każdy zna marki takie jak McDonald’s, KFC, Pizza Hut, Marriott International (sieć hoteli), czy Circle K (stacje benzynowe). W Polsce są one obecne na każdym kroku. Ogromne, globalne sieci franczyzowe to jednak bardzo zaawansowane przedsiębiorstwa. Ponadto, biznes budowany jest nie tylko na znanych korporacjach, lecz przede wszystkim na bardziej przyjaznych, bliskim ludziom interesach. Tak wygląda to w Chinach – tam sektor franczyzowy to przeważnie dosyć niewielkie sieci, które jednak funkcjonując na rynku o takiej specyfice, mogą przynosić naprawdę wysokie zyski. W Polsce franczyzowych sieci nie ma wiele, jedną z najpopularniejszych jest zdecydowanie Żabka. Franczyza ta funkcjonuje na naszym rynku od wielu lat – dziś jednak święci prawdziwe tryumfy. Na jej podstawie pokażemy, co może oferować franczyza początkującym przedsiębiorcom.

Współpraca w ramach sieci Żabka – franczyza to interes dla każdego?

Co oferuje nam sieć Żabka? Franczyza skupia się na kwestiach technicznych, które pozwalają nam na szybkie otworzenie biznesu. Mowa tu przede wszystkim o sieci logistycznej, zasobach know-how, a także dostawach. Także na pełnym wyposażeniu sklepu. Zasadniczo, sieć Żabka oferuje wyjątkowo dużo jak na sieć franczyzową. Wszystko to za 5 000 złotych opłaty wstępnej. Jednakże dostajemy nie tylko gotowy do pracy sklep, ale także szyld, którego wartość marketingowa jest bardzo duża. To aż 97% rozpoznawalności wśród naszych rodaków!

Żabka franczyza – opinie na temat przychodów

W ramach współpracy z siecią sklepów Żabka, można liczyć na bardzo różne wynagrodzenie. Zacznijmy od tego, że to my jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie sklepu i to nasze działania mają bezpośrednie przełożenie na sprzedaż. By więc była ona jak największa, musimy się dołożyć nieco pracy. Na zysk ma przełożenie także lokalizacja lokalu. Na szczęście, sieć sklepów jest otwarta na  propozycje franczyzobiorców – w końcu oni znają lokalne realia najlepiej. Jeśli mają wcześniej upatrzone miejsce, może okazać się, że sieć dołoży wszelkich starań, by je zdobyć. Jednakże, jeśli chodzi o bardziej konkretne informacje, co realnie ma nam finansowo do zaoferowania sieć Żabka? Franczyza daje początkującym franczyzobiorcą całkiem spore wynagrodzenie – 16 000 złotych netto przychodu gwarantowanego. To szansa na szybki rozwój – takie środki pozwalają na inwestowanie w siebie i poprawianie własnych umiejętności biznesowych.

Żabka franczyza – opinie – czy warto stawiać na tego typu biznes w 2020?

Wybór współpracy franczyzowej ponad własnym biznesem nie powinien nikogo zaskakiwać. To bardzo dochodowy interes, szczególnie w dobie kryzysu. Duża część początkujących interesów nie radzi sobie zbyt dobrze ze względu na brak stabilności. Jest to jednak cecha, którą bez problemu może zapewnić nam franczyza. Duże sieci zasadniczo dobrze sobie radzą w dobie kryzysu. Mają one wyrobione odpowiednie rozwiązania i nie są aż tak zależne od sytuacji w danym momencie. Natomiast, dotyka on z pewnością mniejszych dostawców. Czy warto skorzystać ze współpracy z siecią Żabka? Franczyza otrzymuje opinie, które świadczą o tym, że jest to opłacalny biznes i sprawdzą się w nim przedsiębiorcze osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here