Gdzie kupić metal w okresie niedoboru

Metale nieszlachetne, zwane także metalami przemysłowymi oraz konstrukcyjnymi, otaczają nas z każdej strony. Niezależnie od miejsca, w którym się pojawimy zawsze znajdziemy choćby drobny element wykonany z tego typu materiałów. Pomimo tak powszechnej dostępności często pojawiają się problemy z długim czasem oczekiwania na dostawę liczonym nie w tygodniach lub nawet miesiącach a okresach liczonych w kwartałach. W niektórych gałęziach handlu metalurgicznego na przełomie wiosny i lata 2021 można było obserwować kompletny zastój i definitywny brak możliwości zamówienia niektórych produktów i półproduktów.

Czym więc braki te zostały spowodowane?

Przyczyn pojawienia się niedoborów surowców metalicznych na rynku jest dużo. Problem ten jest o tyle dotkliwy, że nałożyły się one na siebie i wystąpiły w stosunkowo bardzo krótkim okresie czasu. Jednym z nich są długofalowe procesy wyłączania piecy hutniczych na terenie Unii Europejskiej w sposób permanentny lub na czas długotrwałej renowacji i modernizacji. Związane jest to z presją na to by ograniczać do możliwie jak najniższych poziomów zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, wód oraz gleby, przez przemysł metalurgiczny. Podobnym restrykcjom podlega rodzime wydobycie metali, które trafiają do przetopu. Całość kłopotu pogłębiły dodatkowe obostrzenia, a przede wszystkim brak możliwości wykorzystania pełni mocy przerobowych przedsiębiorstw metalurgicznych, ze względu na duży odsetek pracowników przebywających na kwarantannach, co często powodowało tymczasowe wyłączanie części linii produkcyjnych. Ponadto obostrzenia odbiły się również na branży handlowej, a przede wszystkim na handlu morskim, gdzie z jednej strony pogłębił się problem zbyt długiego oczekiwania na załadunek i rozładunek towaru, a także pojawił się problem z zaopatrzeniem statków w odpowiednią ilość kontenerów, co jeszcze bardziej napędza spiralę braków towarów przede wszystkim metalicznych i wielu innych.

Mniejsi dostawcy- większa elastyczność

Wiele hurtowni w tym czasie kryzysu zwyczajnie odeśle nas z kwitkiem, jeżeli nie będziemy chcieli zgodzić się na znacznie wyższe ceny przy jednoczesnym oszałamiającym okresie oczekiwania na poszukiwane przez nas metale. Dodatkowo często uniemożliwiają składanie zamówień stricte detalicznych. Przychodzi więc pytanie co zrobić kiedy potrzebujemy np. małej ilości tworzyw lub produktów metalicznych w jednej kategorii jednocześnie przy dużej ich różnorodności? Wtedy na pomoc przychodzą mniejsze giełdy oraz firmy handlowe, które są bardziej elastyczne i łatwiej jest im podejść do indywidualnych zamówień. Jedną z takich firm jest METALKaz – https://sklep-metale.pl/. W ich sklepie możemy złożyć zamówienie zarówno tradycyjne jak i zupełnie nietypowe, a wykwalifikowana i doświadczona kadra pracowników pomoże w znalezieniu i sprowadzeniu nawet najbardziej nietypowych materiałów, a gdy nie będzie to możliwe pomoże również w doborze i zamówieniu jak najbliższego pod względem parametrów i funkcjonalności zamiennika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here