fotelik samochodowy

Zakup odpowiedniego fotelika samochodowego to jedna z ważniejszych inwestycji rodziców w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pociech. Jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej je kupować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Fotelik chroni życie i zdrowie

Podczas jazdy samochodem należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci. W tym celu warto zainwestować w dobrej klasy fotelik samochodowy, taki jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Foteliki-samochodowe_Foteliki-samochodowe-9-25-kg-171.html, który zapewni bezpieczeństwo i komfort podróży. Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików samochodowych, przeznaczonych do transportu zarówno niemowląt jak i starszych dzieci. Wiele z nich zaprojektowano tak, aby rosły wraz dzieckiem, gdyż szerokość i wysokość fotela można regulować niezależnie, a siedzisko i oparcie ustawiać w kilku pozycjach. Należy też pamiętać, że ustawienie fotelika pod niewłaściwym kątem może narazić nasze pociechy na nieprzyjemne doznania a nawet kontuzje.

Co wpływa na bezpieczeństwo fotelika?

Bezpieczny fotelik to przede wszystkim taki, który jest odpowiednio dobrany pod względem kategorii wagowej. Inny fotelik będzie odpowiedni dla noworodka, a inny dla kilkuletniego dziecka. Atutem w wyborze odpowiedniego modelu będą z pewnością wysokie oceny uzyskiwane w testach zderzeniowych. Jednak nawet doskonale sprawdzający się w testach sprzęt nie będzie spełniał swojej roli, jeśli nie dobierzemy go w odpowiedni sposób, względem wagi i wzrostu dziecka. Bardzo istotny jest odpowiedni montaż fotelika. Należy zwrócić uwagę na to, czy po zamontowaniu fotelik nie kiwa się na boki. Bezpieczny fotelik to bowiem stabilny fotelik. Kolejnym istotnym aspektem są pasy, którymi dziecko powinno być przypięte jak najmocniej. Warto też zwrócić uwagę, iż najbezpieczniejsze pasy to te 5-punktowe. Niektóre foteliki samochodowe mają opcję montowania zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Warto skorzystać z tego rozwiązania i jak najdłużej wozić dziecko tyłem do kierunku jazdy, gdyż jest to zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób na podróż z maluchem. Ponadto należy wystrzegać się zakupu zbyt tanich fotelików, oraz tych z drugiej ręki, noszących mocne znamiona użytkowania. Gdzie zatem kupić bezpieczny fotelik?

Gdzie kupić?

Foteliki ma w swojej ofercie wielu renomowanych producentów akcesoriów dziecięcych. Warto postawić na najwyższą jakość i solidność wykonania, tak aby fotelik zapewniał maksimum bezpieczeństwa przy jednoczesnej wygodzie użytkowania i montażu. Aby dokonać odpowiedniego wyboru dostosowanego do naszych potrzeb i wieku dziecka warto porównać wiele ofert. W tym celu najlepiej skorzystać z usług sklepu internetowego np. www.babyhit.pl Znajdziemy tam foteliki samochodowe dla różnych grup wiekowych od niemowlęcia po duże dzieci, a także dodatkowo wiele ciekawych akcesoriów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here