szopki bożonarodzeniowe

Świąteczne drzewko powinno być strojne. Dekoracje mogą nawiązywać do tradycji lub podkreślać bogaty i nowoczesny design. Jakie choinki będą modne w tym sezonie? Oto kilka ciekawych propozycji, które mogą Cię zainspirować.

Perfekcyjnie ozdobiona choinka to nie tylko bombki i dekoracje zawieszone na drzewku, ale także całe otoczenie. W jej pobliżu powinny się znajdować nie tylko wiklinowe kosze z prezentami czy lampiony, ale przede wszystkim szopki bożonarodzeniowe, które podkreślają chrześcijańską istotę świąt, akcentując ich prawdziwą symbolikę. Wygląd takiej szopki powinien stylistycznie nawiązywać do uroczyście przystrojonego drzewka.

Bożonarodzeniowa choinka w stylu retro

Staropolska wersja drzewka może prezentować szydełkowane ozdoby, np. dziergane aniołki, gwiazdy czy bałwanki. Sprawdzą się białe kordonki, które po uzyskaniu określonego kształtu można utrwalić krochmalem. Wykorzystaj także naturalne ozdoby – tradycyjne pierniczki z dekoracyjnym lukrem, suszone kwiaty i owoce oraz zebrane w lesie szyszki.

Wiktoriański model choinki świątecznej eksponuje bombki w kształcie malowanych broszek, oprawionych metalową ramką. Prezentują królewskie korony lub florystyczne motywy. Na takim drzewku nie może zabraknąć różnego rodzaju tasiemek i dekoracyjnych, szerokich wstążek.

Choinka w stylu vintage odsłania swój urok spójną koncepcją stworzoną z różnorodnych i przypadkowych dekoracji. Mogą to być złote szyszki, metaliczne łańcuchy z tworzyw sztucznych i plastikowe ozdoby, np. w kształcie gwiazdek. Całe drzewko jest udekorowane wielobarwnymi bombkami.

Świąteczna choinka w nowoczesnym designie

Choinka w ekologicznym stylu to naturalistyczna wersja bożonarodzeniowej choinki. Nie może zabraknąć więc na niej drewnianych ozdób oraz naturalnych dodatków w postaci jarzębiny, lasek cynamonu, suszonych plastrów cytrusów, jabłek i orzechów.

Drzewko świąteczne w PRL-owskim stylu to błyszczące, podłużne bombki w kształcie sopli, muchomorów i styropianowe bałwany. Na szczycie drzewka powinien znajdować się szpiczasty czubek, a całość być pokryta anielskimi włosami.

Choinka w stylu glamour błyszczy – eksponuje sporo szklanych, a nawet transparentnych bombek i lśni bogactwem w postaci złotych lub srebrnych dodatków. Mogą to być atłasowe kokardy, dekoracje stanowiące metaliczne kwiaty gwiazdy betlejemskiej lub liście paproci wykonane z tworzyw sztucznych. Nie brak wiszących ptaszków i piórek.

Możesz również wykonać choinkę według własnego pomysłu – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Najbardziej kreatywne drzewka powstawały z książek, świecącej siatki lub rozkładanej drabiny, ozdobionej bombkami. Nie zapominaj, że szopki bożonarodzeniowe powinny być dopełnieniem świątecznego drzewka, dlatego już teraz zaopatrz się w odpowiedni model – do wyboru masz naprawdę sporo wersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here