Paski ledowe

Jeszcze do niedawna oświetlenie w pomieszczeniach używane było tylko po to, by zapewnić widoczność po zachodzie słońca. W sklepach próżno było szukać żarówek innych niż białe i żółte. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na kolorowe akcenty we wnętrzach. W ich uzyskaniu pomocne są paski ledowe.

Taśmy ledowe – co to takiego?

Cieszące się coraz większą popularnością paski ledowe to nic innego jak taśmy pokryte diodami świecącymi z różną intensywnością. Początkowo dostępne były one jedynie w podstawowych kolorach, a więc bieli i różnych odcieniach żółtego. Szerokie zainteresowanie tego typu oświetleniem sprawiło jednak, że dziś możemy dostać taśmy wyposażone w diody RGB, które emitują światło w najróżniejszych barwach, a dodany do zestawu pilocik pozwala uzyskać szereg świetlnych efektów. Niewątpliwą zaletą pasków ledowych jest sposób ich montowania. Na spodzie mają bowiem mocną taśmę, którą bez problemu przykleić można do każdej powierzchni. Bardzo przydatną cechą jest również możliwość cięcia pasków ledowych nożyczkami. Pozwala to na dostosowanie ich długości do wybranego miejsca.

Paski ledowe – oświetlenie główne czy pomocnicze?

W zależności od rodzaju i sposobu rozmieszczenia diod taśmy ledowe dają światło o różnym natężeniu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jeden, nawet pięciometrowy pasek może być niewystarczający do dobrego oświetlenia większych pomieszczeń. Pasków ledowych używa się więc najczęściej jako dodatkowe źródła światła oraz kolorowa dekoracja.

Dodatkowe oświetlenie – praktyczne zastosowanie pasków ledowych

Większe wnętrza, w których jedynym źródłem światła jest wisząca na środku sufitu lampa, są często mocno niedoświetlone. Jeśli w rogu pomieszczenia znajduje się biurko, bądź stolik, praca przy nim może być niekomfortowa, a nawet prowadzić do powstania problemów ze wzrokiem. Użycie pasków ledowych w takiej sytuacji jest doskonałym rozwiązaniem. Taśmy można ukryć tak, że za dnia są zupełnie niewidoczne. Wieczorem zaś zapewnią spokojną pracę. Taśmy sprawdzą się również do oświetlania dłuższych powierzchni w kuchni. Dodatkowe światło przyda się nad blatem, przy stole czy pod szafkami. Mocne diody sprawdzą się jako oświetlenie toaletki. Makijaż wykonywany po zmroku nie będzie już żadnym problemem. W większych domach oraz mieszkaniach z antresolą paski z czujnikiem ruchu zamontować można na schodach, znacznie zwiększając bezpieczeństwo domowników.

Taśmy ledowe jako dekoracja

Popularność pasków ledowych nie maleje również ze względu na ich dekoracyjne możliwości. Szeroki zakres kolorów i efektów świetlnych sprawia, że często używane są one jako oświetlenie zapewniające nastrój w pomieszczeniu. Kolorowe światło i kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków zapewnią niesamowity relaks w łazience. Paski z diodami w salonie pomogą stworzyć przytulną przestrzeń, w której każdy będzie chciał spędzać czas. Doskonałym pomysłem jest również użycie taśm do podświetlenia witryn w szafkach, obrazów czy ramek ze zdjęciami.

Paski ledowe to produkty, które mają niezwykle szerokie zastosowanie. Mnogość barw i rozmiarów sprawia, że warto zastanowić się nad zamocowaniem ich w swoich wnętrzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here