Jak obrócić ekran na komputerze lub laptopie?

Urządzenia elektroniczne, które posiadamy w domu przydają nam się nie tylko do rozrywki, ale także do pracy, czy też do wyszukiwania informacji. Obecnie wśród najpopularniejszych sprzętów znajdziemy laptopy, komputery, tablety oraz telefony. Dzięki nim skorzystamy z najpotrzebniejszych programów i aplikacji, które z czasem opanujemy i odkryjemy coraz to ciekawsze funkcje. Przeglądarka internetowa jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych aplikacji, którą wykorzystujemy w celach edukacyjnych, w pracy, czy też w przeglądaniu stron i do kupowania dowolnych produktów. Ten program znajdziemy nie tylko na komputerze i laptopie, ale również na urządzeniach mobilnych, co jest sporym ułatwieniem na co dzień. Dzięki takiej funkcji możemy niemal w dowolny miejscu odwiedzać swoje ulubione strony, kontaktować się ze znajomymi, czy też wyszukiwać potrzebne nam frazy.
Komputery i laptopy goszczą w wielu gospodarstwach domowych. Dzięki nim każdy domownik może skorzystać z wielu uproszczeń, a przy tym poznawać coraz to nowsze możliwości. Pamiętajmy, że w każdym momencie możemy sprawdzić dodatkowe ustawienia i rozszerzenia, które dostępne są nie tylko w przeglądarkach, ale także w systemie każdego urządzenia. Dzięki temu odpowiednio dostosujemy widok do wymiarów naszego ekranu, czy też zmienimy jasność i nasycenie kolorów. Istnieje także opcja obracania ekranu, co może przydać się podczas pracy lub wtedy, gdy przeglądamy treści, które wymagają zobaczenia ich pod nieco innym kątem. Jak obrócić ekran? Najprościej zrobimy to klikając na klawiaturze skrót „Alt” i „Ctrl” równocześnie, a do tego wybierając strzałkę, która będzie odpowiadała kierunkowi obrotu. W ten sposób możemy dowolnie ustawić kompozycję, która wyświetla nam się na monitorze. Jeżeli ta szybka i prosta propozycja nie działa, możemy także udać się do ustawień systemu. Znajdziemy je klikając na pulpicie prawy przycisk myszy i wybierając „personalizuj” lub „ustawienia”. Następnie musimy znaleźć zakładkę, która odpowiada funkcjom ekranu głównego. Znajdziemy tam pozycję „orientacja”, która może być w każdej chwili przez nas zmieniona. Dzięki temu zyskamy obraz, który wyświetli się poziomo lub pionowo z każdej możliwej strony. W ustawieniach znajdziemy także inne opcje, które mogą być przydatne i wykorzystamy je podczas codziennych czynności. Możemy dopasować rozdzielczość, wybrać nasycenia barw, przyciemnić lub rozjaśnić całą kompozycję lub dołączyć drugi ekran. Dzięki ostatniej propozycji możemy otwierać dowolne programy i strony na monitorze, który zaznaczymy. Jest to świetna propozycja dla osób, które pracują na przykład z grafiką, z filmami, czy też potrzebują dodatkowej pomocy w postaci drugiego ekranu.
Każdy system różni się nieco od swoich poprzedników, dlatego warto zapoznać się z funkcjami i wybierać opcje, które będą dopasowane do naszych potrzeb. Jeżeli nie radzimy sobie z jakimiś ustawieniami, to warto przejrzeć strony internetowe i fora, na których dowiemy się jakimi skrótami możemy ułatwić sobie pracę. W ten sposób szybko i sprawnie będziemy obsługiwać nasze urządzenie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuszone tradycje
Następny artykułSzkolne przygody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here