Jak schudnąć 10 kg?

Nie da się ukryć, że każdy z nas marzy o tym, aby jego waga i figura były nienaganne. Dodatkowe kilogramy potrafią nie tylko zaszkodzić zdrowiu, ale wpłynąć również na samopoczucie, a niekiedy nawet problemy z pełnym zaakceptowaniem swojej osoby. Choć wygląd nie jest najistotniejszą rzeczą, jaką człowiek powinien kierować się w życiu, to mimo wszystko wpływa on na poczucie własnej wartości, pewność siebie i samozadowolenie. Na dodatek nadwaga potrafi również odbijać się na zdrowiu fizycznym, prowadząc choćby do problemów z układem krążenia, dlatego warto zadbać o to, aby masa ciała nie była za wysoka. Dziś odpowiemy więc na pytanie, jak schudnąć 10 kg w sposób całkowicie bezpieczny dla organizmu i zgodny z zasadami prawidłowego zrzucania wagi. Trzeba bowiem uświadomić sobie, że wszelkie głodówki zupełnie nie przyniosą rezultatu, a jedynie skończą się konsekwencjami w postaci problemów z nerkami, układem pokarmowym czy tzw. efektem jojo.

Gdy myślimy o tym, jak schudnąć 10 kg, na pewno pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy, jest dieta. To rzeczywiście podstawa całego procesu – specjaliści mówią, że odpowiednie nawyki żywieniowe stanowią aż 80% sukcesu w takim przypadku. Rodzajów diet jest oczywiście sporo, warto jednak udać się do specjalisty, który dobierze odpowiedni jadłospis, zgodny z naszą płcią, wiekiem biologicznym i metabolicznym, trybem życia, stanem zdrowia i innymi parametrami. Dietetyk udzieli również wskazówek i podpowie rozmaite rozwiązania. Zwykle zalecane menu to codzienne 4-5 posiłków, spożywanych regularnie, w równych odstępach czasowych. Ważne jest tu śniadanie, składające się głównie z białka oraz ograniczenie węglowodanów do najwyżej dwóch posiłków w ciągu dnia. Zakazane jest oczywiście podjadanie. Nastawić trzeba się też na odrzucenie wszelkich niezdrowych przekąsek, słodyczy, tłustych dań, przetworzonej żywności, pustych kalorii, gazowanych napojów i alkoholu. Na pewno warto postawić na zwiększoną dawkę warzyw – są smaczne, nietuczące, a na dodatek stanowią źródło wielu składników, niezbędnych dla organizmu. Z kolei z owocami lepiej być nieco ostrożniejszym. Choć niewątpliwie są zdrowe, to jednak zawierają sporo cukru. U niektórych osób sprawdzają się też tzw. diety pudełkowe, czyli wykupienie cateringu z odpowiednią ilością kalorii.

Dieta jest więc bardzo ważna, ale nie można zapomnieć również o innych sposobach na to, jak schudnąć 10 kg. Przede wszystkim warto postawić na ruch. Dziś możliwości jest pod tym względem wiele. Można zapisać się na zajęcia sportowe, np. basen, tenis, aerobik, zumbę czy siłownię, albo uprawiać jakąś dyscyplinę na własną rękę, np. jeżdżąc na rowerze, biegając, gimnastykując się, spacerując. Sporo osób korzysta z programów dostępnych w sieci, np. w postaci aplikacji czy filmów z ćwiczeniami. Wiele znanych instruktorek fitnessu wydaje tego typu poradniki. Warto dodać, że aktywność fizyczna, oczywiście w odpowiedniej dawce, powinna być stałym elementem życia każdego człowieka, nie tylko tego, który myśli o tym, jak schudnąć 10 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here