Jak wybielić zęby?

Nie da się ukryć, że piękny uśmiech i śnieżnobiałe uzębienie znacznie wpływają na estetykę twarzy i poprawiają pewność siebie. Zęby jednak lubią ulegać przebarwieniom – najczęściej na skutek jedzenia, picia kawy, herbaty, wina czy też palenia papierosów. Czynnikiem decydującym o ich kolorze może być także pochodzenie, środowisko życia i genetyka. Bez względu na powód, coraz więcej osób stara się temu problemowi zaradzić i dowiedzieć się, jak wybielić zęby. W dzisiejszych czasach jest to bowiem o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Metod na to, jak wybielić zęby, jest kilka. Różnią się od siebie m.in. kosztem, ale także skutecznością. Zacznijmy od najprostszych i zarazem najpopularniejszych sposobów, czyli od zakupu odpowiednich środków kosmetycznych. Współczesny rynek daje nam tu spory wybór – wystarczy odwiedzić jakąkolwiek drogerię, supermarket czy aptekę, i nabyć pastę o zębów o właściwościach wybielających. Preparaty tego typu są niedrogie – wręcz każdy może sobie pozwolić na taki zakup, ponieważ zwykle nie przekraczają 10-12 zł za opakowanie. Jak wybielić zęby za ich pomocą? Wystarczy po prostu myć, jak każdą inną pastą – dochodzi wówczas do ścierania wierzchniego osadu, który odpowiada za widoczne przebarwienia. Już po kilku dniach zauważyć można pewną różnicę – oczywiście nie będzie to spektakularny efekt, ale na pewno jakaś zmiana będzie dostrzegalna. Trzeba jednak pamiętać, że rezygnacja ze stosowania takiej pasty sprawi, że zęby szybko wrócą do swego poprzedniego koloru.

Kolejnym sposobem na to, jak wybielić zęby, jest zakup pasków. Są one bardzo cienkie i zawierają specjalną, żelową substancję z nadtlenkiem wodoru, której zadaniem jest rozjaśnienie uzębienia. Ich stosowanie nie powinno sprawić problemu – wystarczy robić wszystko zgodnie z instrukcją umieszczoną na pudełku lub ulotce. Paski wybielające są nieco droższe niż pasty (średnia cena wynosi ok. 50-70 zł), ale trzeba przyznać, ze również ich skuteczność jest znacznie wyższa.

Wiele osób, które myślą o tym, jak wybielić zęby, ostatecznie decyduje się na najbardziej trwałą metodę, czyli profesjonalny zabieg w gabinecie dentystycznym. Stomatologia estetyczna to w XXI wieku bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina – wciąż powstają nowe techniki i metody upiększania uśmiechu. Wybielenie zębów przez fachowca przynosi zatem najlepsze rezultaty. Stomatolog w trakcie takiego zabiegu nakłada na zęby pacjenta odpowiedni środek. Na koniec całość utrwala się laserem lub promieniami UV. W zależności od stopnia przebarwienia, lekarz decyduje, czy zabieg trzeba będzie powtórzyć czy wystarczy zastosować go raz. Na taką metodę trzeba przygotować już nieco większe środki finansowe – zwykle nie niższe niż kilkaset złotych. Jednak korzyścią jest na pewno trwałość efektu i to, że zmiana widoczna jest u pacjenta w zasadzie od razu po wykonaniu wybielania. Można także zdecydować się na inną formę poprawy kolorytu, czyli używanie w domu nakładek, które wcześniej wykonał dentysta. Cały proces wybielania trwa tu zazwyczaj kilkanaście dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here