korozja

Najlepszym zabezpieczeniem przed korozją dla metalowych elementów konstrukcyjnych, maszyn i pojazdów jest ich izolacja od wilgoci. Gdy nie ma możliwości ich przechowywania pod dachem, w pomieszczeniach zamkniętych, warto stosować powierzchniowe preparaty antykorozyjne, takie jak Fuchs Anticorit. To wygodne w aplikacji środki, które tworzą na powierzchni elementu suchą powłokę ochronną, zabezpieczając go przed korodowaniem na wiele miesięcy.

Co to jest Fuchs Anticorit?

Jedną z popularnych kategorii preparatów antykorozyjnych przeznaczonych do stosowania na elementach metalowych są środki bazujące na woskach i masach bitumicznych. Doskonałym przykładem takiego produktu jest wysokojakościowy preparat woskowy w sprayu Fuchs Anticorit BW 366, który można stosować na podwoziach pojazdów, metalowych profilach zamkniętych, różnego rodzaju półwyrobach, częściach, narzędziach i odlewach. To środek szczególnie zalecany przy konserwacji maszyn, urządzeń i pojazdów wyłączonych z eksploatacji, a przechowywanych pod chmurką. Woskowy preparat ochronny w sprayu wystarczy nanieść na metalową, oczyszczoną powierzchnię w formie natrysku ciśnieniowego. W przypadku jego płynnej wersji należy skorzystać z pędzla lub wałka i pomalować nim element wymagający antykorozyjnego zabezpieczenia.

Jak działa woskowy preparat antykorozyjny?

Preparat antykorozyjny na bazie wosku pozostawia na zabezpieczanej powierzchni cienki, elastyczny film ochronny, który izoluje metalowy element od działania czynników zewnętrznych, przede wszystkim od wilgoci, dzięki czemu ryzyko jego rdzewienia jest mniejsze. W odróżnieniu od preparatów bitumicznych woskowe środki, takie jak Fuchs Anticorit BW 366, jest dużo łatwiej usunąć z powierzchni zabezpieczonego elementu. Ochronne preparaty woskowe są suche, elastyczne i miękkie, a ich równomierne rozprowadzanie, zwłaszcza gdy korzystamy z metody natrysku ciśnieniowego, jest niezwykle proste. Ułatwieniem przy wykonywaniu zabezpieczenia antykorozyjnego może być ciemny kolor preparatu. Dzięki temu od razu wiadomo, czy zabezpieczenie zostało nałożone równomiernie na całej powierzchni konserwowanego elementu.

Przy prawidłowej aplikacji woskowe preparaty antykorozyjne, takie jak Fuch Anticorit BW 366 w sprayu, zapewniają skuteczną ochronę przed korozją na wiele miesięcy. W przypadku zewnętrznych elementów podwozi pojazdów i różnego rodzaju maszyn przechowywanych na świeżym powietrzu, pod chmurką, jest to około pół roku, czyli mniej więcej tyle, ile w naszej strefie klimatycznej trwa zima.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here