Kartki świątecznie ręcznie robione

Święta Bożego Narodzenia się zbliżają, a Ty wciąż nie wysłałeś lub nie wysłałaś życzeń świątecznych? Warto pomyśleć o zaskoczeniu swoich bliskich w tym roku i przesłaniu im naprawdę wyjątkowych życzeń, prosto z serca. Taki mały upominek wiele nie kosztuje, a niesamowicie cieszy. Wystarczy odrobina inwencji, chęci oraz materiałów papierniczych. Jeżeli jesteś zainteresowany/a, to zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem jak zrobić kartkę świąteczną.

Kartki świątecznie ręcznie robione – piękny prezent dla Twoich bliskich

Kartki świąteczne ręcznie robione to przepiękna pamiątka dla Twoich najbliższych. Dzięki temu, że wykonana jest właśnie przez Ciebie, będzie posiadać dużą wartość sentymentalną. Z pewnością zostanie doceniona i zajmie naczelne miejsce pośród otrzymanych kartek bożonarodzeniowych.

Kartki świąteczne DIY – jak zrobić?

To, jak wykonać kartkę świąteczną ręcznie robioną, w dużej mierze zależeć będzie od jej rodzaju. Obok tradycyjnych kartek świątecznych ręcznie robionych przez dzieci i dorosłych, wyróżnić można także kartki świąteczne DYI 3D. Przyjrzyjmy się zatem krok po kroku, jak zrobić kartki na Boże Narodzenie w obydwu odsłonach.

Kartki świąteczne ręcznie robione na Boże Narodzenie 2D

Do wykonania prostej kartki ręcznie robionej Bożonarodzeniowej potrzebny będzie usztywniany papier (najlepiej ozdobny), klej, nożyczki, pisaki i flamastry od maxibiuro.pl lub kredki oraz różnego rodzaju wstążki, cekiny oraz pozostałe ozdobniki. Najbardziej pożądane są kolory granatu, zieleni, czerwieni, bieli, złota oraz srebra. To flamastry, kredki i inne akcesoria o tych odcieniach będą się najbardziej wpisywać w świąteczny klimat. Żeby stworzyć kartki ręcznie robione bożonarodzeniowe, należy zgiąć usztywnianą kartkę równo w połowie i na przedniej stronie nakleić zaplanowany wcześniej wzór np. w postaci wyciętego bałwanka lub wstążki układającej się w kształt choinki. Oprócz głównych elementów, naklejamy także ozdobniki tj. gwiazdki, śnieżynki i inne. Na koniec można dopisać „Wesołych Świąt!” lub inne pozdrowienie oraz wypisać życzenia w środku (można to zrobić na osobnej kartce w formie wkładki).

Kartki świąteczne Bożonarodzeniowe ręcznie robione 3D

Kartki świąteczne 3D robi się analogicznie do płaskich kartek. Pomysłów na taką kartkę świąteczną może być wiele. Do jednego z najpopularniejszych należy kartka świąteczna DIY choinka – jej zrobienie polega na wycięciu i odrysowaniu kilku wzorów choinek według tego samego szablonu, a następnie zgięcie choinek równo z ich osiami symetrii. Tak pozginane choinki należy przykleić do kartki tak, aby tworzyły jedno rozłożyste przestrzennie bożonarodzeniowe drzewko. Oprócz tego oczywiście ozdabiamy taką kartkę w podobny sposób, co kartkę 2D. Gwarantujemy, że tym sposobem powstanie zachwycający efekt, który zrobi wrażenie zwłaszcza na najmłodszych. Nie zapominajmy, że kartki świąteczne DIY to największa zwłaszcza frajda dla dzieci.

Wzory kartek świątecznych ręcznie robionych

Obok choinki, do pozostałych wzorów kartek świątecznych ręcznie robionych należeć będą:

  • kartki świąteczne ręcznie robione renifer;
  • kartka świąteczna DIY bombka;
  • kartki świąteczne ze św. Mikołajem;
  • kartki świąteczne z wieńcem bożonarodzeniowym.

Pamiętajmy, aby niezależnie od dobranych wzorów, zawsze starać się wykonywać kartki w sposób staranny i schludny – to absolutna podstawa, ponieważ tylko tak zrobione kartki będą się estetycznie prezentować.

Kartka ręcznie robiona Boże Narodzenie

Mamy nadzieję, że nasze wzory kartek świątecznych ręcznie robionych dodadzą magii Waszym świętom. Inwencja twórcza jak najbardziej wskazana podczas własnoręcznego robienia kartek. Dzięki niej tegoroczne życzenia będą mieć absolutnie unikatową oprawę graficzną. Wszelkie niezbędne akcesoria kreatywne do zdobienia swoich kartek znajdziesz na https://maxibiuro.pl/. Radosnego przyozdabiania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here