bidet

Coraz częściej we współczesnych łazienkach można uświadczyć różnego rodzaju nowinki techniczne. Chociaż bidety nie są współczesnym wymysłem, to jednak dopiero od niedawna są częściej przez ludzi wybierane. Nie ma w tym niczego dziwnego – bidet jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, które pozwala na utrzymanie higieny intymnej na wysokim poziomie. Baterie bidetowe są obecnie sprzedawane od ręki, dzięki czemu każdy może sobie na nie pozwolić. Do czego służy bidet i dlaczego wato go mieć? Jakie są jego rodzaje dostępne na rynku i jakie kolory można wybierać? Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż bidetu, aby korzystanie z niego było komfortowe?

  1. Do czego służy bidet?
  2. Dlaczego warto mieć bidet?
  3. Bidet – jakie są rodzaje?
  4. Kolory bidetów – jakie są dostępne?
  5. Montaż bidetu – jak powinien przebiegać?
  6. Ile kosztują bidety?

Do czego służy bidet?

Bidet to urządzenie podobne do miski wc, które służy do podmywania się po skorzystaniu z toalety. Najczęściej zamontowany jest w niedalekiej odległości od miski ustępowej, aby przejście z jednego miejsca na drugie nie stanowiło większego problemu. Dzięki bidetowi można podmyć miejsca intymne i je odświeżyć. Jest to bardzo higieniczne, szczególnie że używanie papieru toaletowego w wielu przypadkach jest niewystarczające. Dobry bidet przyda się szczególnie tym osobom, które mają pewne ograniczenia ruchowe i nie są w stanie dokładnie się podetrzeć po skorzystaniu z toalety.

Dlaczego warto mieć bidet?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy montować bidet w swojej łazience. Prawda jest taka, że to zależy od tego, czy posiadasz w niej odpowiednio dużo miejsca, aby zmieścić tam przedmiot całkiem obszernych rozmiarów. Niestety o ile bidety są naprawdę funkcjonalnymi rzeczami, to czasami nie da się zmieścić ich w łazience czy w pomieszczeniu z toaletą. Szczególnie może być to trudne w małych kawalerkach i w łazienkach, które nie zostały przystosowane do dużej ilości udogodnień. Niemniej jednak, jeżeli masz w swojej łazience odpowiednio dużo miejsca, to zdecydowanie dobrym krokiem będzie zamontowanie w niej bidetu. Ta decyzja zdecydowanie zmieni twoje życie!

Bidet – jakie są rodzaje?

Na rynku można znaleźć najróżniejsze rodzaje bidetów, dzięki czemu każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Bidety wiszące są najpopularniejsze ponieważ nie tylko ładnie się prezentują, ale również dlatego, że ich montaż jest niewidoczny. Jest instalowany najczęściej na specjalnym stelażu, który umieszczany jest pod tynkiem. Kolejnym rodzajem jest bidet stojący, które jest większy od tych wiszących. Mają wiele plusów, ale także i minusy, z których największym jest ten, że po montażu nie można zmienić ich wysokości. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj bidetów – takie, które są od razu połączone z misą wc. Takie bidety sprawdzą się w małej łazience, gdzie nie ma dużo miejsca. Jest to produkt, który można określić stwierdzeniem 2w1. Przed zamówieniem warto więc zastanowić się, który rodzaj chce się mieć we własnej łazience: bidet wiszący, stojący czy 2w1?

Kolory bidetów – jakie są dostępne?

Kolejną kwestią jeżeli chodzi o bidety podwieszane i bidety stojące jest to, jakie kolory są dostępne do kupienia. Dla wielu ludzi niezwykle ważną kwestią jest to, aby wszystkie elementy w łazience pasowały do siebie. Czy można więc znaleźć takie bidety, których kolory będą nietuzinkowe? Owszem! Chociaż większość modeli jest biała, ze względu na to, że jest wykonana z ceramiki bądź porcelany. Niemniej jednak z łatwością można znaleźć modele w ciekawszych kolorach takich, jak niebieski, zielony, czerwony czy beżowy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie będziesz szukał swojego bidetu i jaki będzie twój budżet.

Montaż bidetu – jak powinien przebiegać?

A jak przebiega montaż bidetu? W montażu bidetu chodzi nie tylko o aranżację łazienki, ale także i o jej funkcjonalność. Niezwykle istotne jest to, aby bidet był umiejscowiony w odpowiedniej odległości (co najmniej 30 cm z każdej strony) od ściany i od innych urządzeń sanitarnych. Wolna przestrzeń przed bidetem powinna z kolei wynosić minimum 65 centymetrów. Trzeba również pamiętać o tym, aby bidet nie był zamontowany zbyt nisko lub zbyt wysoko – najlepiej, aby górna krawędź znajdowała się minimum 40 centymetrów od podłogi. Montując w domu bidet należy pamiętać nie tylko o doprowadzeniu ciepłej czy zimnej wody, ale także o tym, aby wykonać do niego podejście kanalizacyjne.

Ile kosztują bidety?

A ile mogą kosztować dobrej jakości bidety wykonane z solidnych materiałów? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki model przypadnie ci do gustu. Jak ze wszystkim, tak i z bidetami można znaleźć zarówno modele całkiem tanie, jak i te drogie i te znajdujące się na średniej półce cenowej. Możesz zatem kupić nowy bidet już w granicach 200 złotych, ale jeżeli chcesz coś lepszego, to możesz znaleźć modele za 400, 600 a nawet 800 złotych. Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o górną granicę cenową to tak naprawdę ona nie istnieje, wszystko zależy więc od tego, jaki budżet masz przygotowany na tę okoliczność. Ciekawe modele znajdziesz na stronie https://www.castorama.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here