foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe stanowią w momencie pojawienia się dziecka jeden z nieodłącznych elementów wyposażenia pojazdu. Tak naprawdę nad jego zakupem należy pomyśleć jeszcze przed przyjściem malucha na świat. Fotelik samochodowy wykorzystywany będzie przez wiele następnych lat. Produkty we właściwy sposób trzeba dostosowywać zarówno do wzrostu, wagi oraz wieku dziecka. Jedną z najistotniejszych kwestii jest także bezpieczeństwo. Dobór fotelika nie jest zatem łatwą sprawą. Na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę? Gdzie nabyć wysokiej jakości asortyment?

Rodzaje fotelików samochodowych z uwzględnieniem wieku dziecka

Bardzo ważne jest to, żeby fotelik samochodowy odpowiadał wadze przewożonego w nim pasażera. Pierwszy fotelik dedykowany jest dla niemowląt. Zazwyczaj mogą z niego korzystać dzieci o wadze do 10 kg. Cechą szczególną jest fakt, iż foteliki montowane są tyłem do kierunku jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo malucha podczas podróży. Taki fotelik bywa również nazywany nosidełkiem, bowiem służy rodzicom także do wygodnego przenoszenia swojego dziecka.

Kolejną grupę stanowią foteliki samochodowe dla dzieci od 9 do 18 kg. Można z nich korzystać zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Dla starszych dzieci przewidziane zostały foteliki dla użytkowników o wadze 15-26 kg oraz 22-36 kg. Dziecko zabezpieczone jest w nich za pomocą znajdujących się w pojeździe pasów bezpieczeństwa.

Na rynku znaleźć można także bardzo uniwersalne rozwiązania. W przypadku fotelika samochodowego o dużej rozpiętości wagowej, wynoszącej od 9 do 36 kg, nabywca zyskuje produkt, który wystarczy na wiele następnych lat. Z ekonomicznego punktu widzenia może być to więc dobry zakup.

Fotelik samochodowy – na co zwrócić uwagę?

Warto sprawdzić przed zakupem, czy fotelik montowany jest za pomocą pasów bezpieczeństwa lub też za pomocą systemu Isofix. W tym drugim przypadku kwestia montażu jest zdecydowanie wygodniejsza oraz szybsza. Lepiej sprawdzi się zatem przy konieczności częstego wyciągania fotelika z samochodu. W niektórych produktach znaleźć można także specjalną nogę stabilizującą, która także zwiększa stabilność fotelika w momencie uderzenia. Dziecko powinno być przewożone tyłem do kierunku jazdy tak długo jak to tylko możliwe. Zdecydowana większość wypadków drogowych stanowią uderzenia czołowe. Jazda tyłem do kierunku jazdy powoduje, że siły zderzenia wciskają dziecko w fotelik. Dzięki temu głowa i szyja poddawane są mniejszym przeciążeniom. Zaleca się zatem sprawdzić, czy interesujący nas egzemplarz posiada możliwość właśnie takiego montażu. Foteliki podczas użytkowania ulagają także zabrudzeniu. Najlepiej jeśli istnieje możliwość demontażu tapicerki w celu jej wyprania.

Foteliki samochodowe w bobowozki.com.pl

W sklepie internetowym bobowozki.com.pl znajdują się wysokiej jakości foteliki samochodowe, które charakteryzują się funkcjonalnością oraz interesującym designem. Asortyment dostosowany jest do wielkości dziecka. Klient znajdzie rozwiązania we wszystkich kategoriach wagowych. Nabyć można między innymi foteliki samochodowe 15-36kg. Idealny fotelik to przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Sklep internetowy bobowozki.com.pl posiada wśród swoich propozycji foteliki RWF montowane tyłem do kierunku jazdy, a także niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu foteliki obrotowe. Poszczególne modele różnią się od siebie także designem, rodzajem zastosowanego materiału, kolorystyką oraz wzornictwem. Co najważniejsze, gwarantują one także bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Każdy znajdzie coś odpowiadającego indywidualnym gustom oraz oczekiwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here