odkurzacz pionowy

Chcesz odkurzać bez wysiłku? Nie masz w domu zbyt wiele miejsca do przechowywania? Wybierz urządzenie, które skutecznie likwiduje kurz w mieszkaniu i zajmuje niewiele miejsca. Postaw na odkurzacz pionowy. Ranking korzyści pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Odkurzacze pionowe – opinie i rankingi

Wiele osób nie przywiązuje uwagi do opinii zamieszczanych w internecie przez innych kupujących, a te są bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji. Warto zatem poczytać to, co piszą inni. Z tych opinii możemy się dowiedzieć, jakie zalety i wady ma dane urządzenie oraz jaki odkurzacz – pionowy czy klasyczny – warto kupić. Wydaje się więc, że dziś wśród najbardziej pożądanych sprzętów jest nie tradycyjny, a właśnie odkurzacz pionowy. Ranking najważniejszych zalet znajdziesz poniżej.

Po pierwsze – ergonomia

Wszyscy doskonale wiedzą, że odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem wymaga długotrwałego schylania się. „Szorujemy” więc niemal nosem po podłodze, by dokładnie usunąć brud i kurz, a potem cierpimy z powodu bólu pleców. Zupełnie inaczej sprząta się, mając w ręce odkurzacz pionowy. Osią jego konstrukcji jest pionowa, sztywna rura, na której umieszczono silnik i zbiornik na odpady. Odkurza się w pozycji stojącej, plecy są wyprostowane i można w końcu zapomnieć o bólu. Mało tego, urządzenia tego typu nie ważą zbyt wiele, mają ergonomiczne uchwyty, więc praca nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku.

Po drugie – odkurzacz pionowy 2w1

Każdy wie, że istnieje wiele popularnych kosmetyków 2w1, a nawet 3w1, ale odkurzacz pionowy 2w1? Tymczasem chodzi o urządzenie, które potrafi być nowoczesnym odkurzaczem podłogowym i w jednej chwili przeistoczyć się w niewielki odkurzacz ręczny. Kompaktowy sprzęt do odkurzania potrzebny jest zawsze i to w każdym domu. To dzięki niemu wygodnie można posprzątać na szafach, łatwo odkurza się karnisze, nie mówiąc już o sprzątaniu wnętrza samochodu, które bez odkurzacza ręcznego jest bardzo trudne i zajmuje sporo czasu. Niektóre modele odkurzaczy stojących, mają wbudowane takie miniurządzenie w swoją podstawę. Zatem wybierając sprzęt do domu, warto zwrócić uwagę na taką możliwość.

Po trzecie – zapomnij o alergii

Wiele odkurzaczy pionowych wyposażonych jest w nowoczesne i skuteczne filtry klasy HEPA, które produkowane są często z kompozytu poliestrowo-szklanego. Na ich powierzchni znajdują się niewielkie pory, których średnica ma około 3µm i dlatego są w stanie wychwycić cząsteczki kurzu i brudu o takiej lub większej średnicy. Dzięki temu alergicy żyją w znacznie przyjaźniejszym otoczeniu, a alergia nie daje się tak bardzo we znaki. Warto wybierać odkurzacze z filtrami zmywalnymi, bo jeśli będą czyszczone regularnie, to posłużą przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here