Jaki wybrać akumulator?

Akumulatory elektryczne towarzyszą nam w życiu codziennym i ciężko wyobrazić sobie bez nich życie. Akumulatory są stosowane praktycznie wszędzie. Jest wiele rodzajów akumulatorów i przed zakupem warto się zastanowić jakiego szukamy.
Akumulator kwasowo-ołowiowy jest on oparty na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej. Akumulator kwasowo-ołowiowy został wynaleziony w 1850 roku przez Niemca. Mimo wielu jego wad jest to wciąż najbardziej popularny rodzaj akumulatorów elektrycznych. Jest on stosowany głównie w samochodach.
Kolejny to akumulator zasadowy w którym elektrolit ma odczyn zasadowy.
Został on opracowany przez Szweda w 1899 roku.
Następny akumulator to akumulator żelowy, jeśli potrzebujesz akumulatora, który będzie działał w ekstremalnie trudnych warunkach to ten nadaje się do tego idealnie.
Kolejny akumulator to akumulator niklowo-kadmowy, który cechuje się wysoką wydajnością prądową. Akumulatory tego typu były do niedawna stosowane na szeroką skalę. Są one wydajne nawet w niskich temperaturach, odporne na wstrząsy i drgania.
Akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy to akumulator rzadko spotykany i dość drogi, jest on również bardzo wydajny.
Akumulator litowo-jonowy są bardzo lekkie, a stosuje się je w sprzęcie elektronicznym.
Jaki akumulator wybrać?
Ogólnie na rynku jest cała masa różnego rodzaju akumulatorów, więc zanim jakiś kupimy należy dokładnie przemyśleć jakie warunki ma on spełniać i do czego on ma nam służyć. Ceny akumulatorów są różne, a zależą one od ich jakości stanu czy też pojemności.
Jeśli chcemy zaoszczędzić możemy poszukać akumulatorów na portalach aukcyjnych, ale wtedy jakość akumulatora będzie nisza, przed zakupem akumulatora u osoby prywatnej należy sprawdzić jego stan techniczny i sprawność, ponieważ akumulatory pochodzące z takich źródeł nie zawsze są w dobrym stanie. Mimo gorszego stanu używane akumulatory będą spełniać swoją rolę.
Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup nowego akumulatora musimy przygotować się na trochę większy wydatek.
Zanim kupimy nowy akumulator warto sprawdzić ceny różnych marek oraz parametry akumulatorów nad kupnem, których się zastanawiamy.
Warto jest również sprawdzić kraj produkcji akumulatora, ponieważ jak wszyscy dobrze wiemy rynek zalewa produkcja Chińska, która zazwyczaj nie dba o jakość swoich produktów.
Podsumowują akumulatory to długi temat i jeśli chcemy jakiś akumulator kupić należy się najpierw rozeznać w cenach i jakości danych akumulatorów, które zamierzamy kupić.
Ogólnie akumulatory są dość delikatne dlatego należy o nie dbać nie dopuszczać do ich zabrudzenia, kontaktu z wodą czy pęknięcia jego osłony, która jest delikatna i wrażliwa na wstrząsy i uderzenia.
Dobrej jakości akumulatory potrafią służyć przez 15 lat, a niektóre nawet dłużej, zależy to od jakości akumulatora i dbania o jego stan, nawet najlepszy akumulator może nam się popsuć po roku czy dwóch jeśli będzie nie odpowiednio używany, a właściciel nie będzie dbał o jego stan.
Warto więc przed zakupem akumulatora zastanowić się czego oczekujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here