Jaki wybrać pojemnik na ziarno marihuany? Kilka praktycznych porad dla kolekcjonerów nasion

0
640

Przygotowanie kolekcji nasion marihuany wymaga spełnienia kilku warunków, aby zachować je w najlepszej jakości i zapobiec uszkodzeniu lub zepsuciu się. Tylko w ten sposób nasiono będzie bezpieczne przez okres wielu, nie tracąc swoich wyjściowych właściwości chemicznych, genetycznych i kolekcjonerskich. Najważniejszy jest oczywiście wybór pojemnika, w którym dane nasiono „zamieszka” na okres kolejnych lat. Poniżej przybliżamy ten temat oraz udzielamy praktycznych porad związanych z wyborem pojemników.

Przygotowanie kolekcji krok po kroku 

Przede wszystkim – wybierasz jakie nasiono chcesz posiadać w swojej kolekcji. Najlepiej skorzystać w tym celu z fachowego doradztwa lub poprosić o pomoc innych doświadczonych kolekcjonerów. Możesz też po prostu zdać się na nasiona ze swoich ulubionych odmian, a jeśli nie jesteś zbyt zorientowany w tym temacie – sięgać po prostu po odmiany najpopularniejsze. 

Przechowywanie w gablotce to kluczowy etap prowadzenia kolekcji. Najważniejsze jest, aby chronić nasiona przed światłem, wilgocią i zmienną temperaturą. W tym celu najlepiej jest przechowywać je w przeznaczonym do tego celu pojemniku. Powinien być wykonany z materiałów chroniących przed promieniowaniem UV, zmianami temperatury oraz wilgocią. Najlepiej, aby były to szczelne pojemniki z neutralnego chemicznie plastiku – na przykład takie jakie stosuje Ganja Farmer https://ganjafarmer.com.pl/.

Przed umieszczeniem nasion w środku upewnij się, że są całkowicie suche i nie ma na ich powierzchni żadnej wilgoci. W gablotce powinna też znaleźć się mała ilość ziaren, obok których możesz umieścić niewielką ilość substancji osuszającej, która będzie utrzymywać niską wilgotność wewnątrz.  

Ważne jest, aby zapewnić odpowiednie warunki przechowywania, aby nasiona zachowały jak najwięcej swojej siły i były w stanie przetrwać przez długi okres. W każdym przypadku przechowuj swoją kolekcję nasion w chłodnym i suchym miejscu, z dala od światła słonecznego i wilgoci.

Pojemniki hermetyczne do przechowywania nasion marihuany 

Istnieje kilka opcji pojemników hermetycznych, które mogą być skuteczne w przechowywaniu nasion konopi. Często wybierane są szklane słoiki, niezwykle popularne ze względu na ich przepuszczalność powietrza i światła, co pomaga zachować nasiona w dobrym stanie przez długi czas.

Metalowe puszki, takie jak te do przechowywania herbaty, również mogą być dobrym wyborem ze względu na ich przepuszczalność powietrza i światła. Warto wówczas wybierać puszki nowe, pozbawione śladów rdzy oraz wyposażone w dopasowane do ich kształtu zamknięcie. 

Plastikowe pojemniki są popularnym wyborem ze względu na łatwość w użyciu i dużą dostępność. Plastik jest materiałem, który nie dodaje żadnych szkodliwych substancji do nasion, a tym samym jest dla nich w pełni bezpieczny.

Istnieją również specjalne pojemniki zaprojektowane specjalnie do przechowywania nasion, które często są hermetyczne, nieprzepuszczalne dla światła i wykonane z materiałów dla nich bezpiecznych. Ponadto posiadają one kształt stabilizujący położenie znajdującego się w środku ziarna. Często z pojemników takich korzystają sami dostawcy oraz seedbanki, które wysyłają swoje produkty zapakowane w pełni hermetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here