Jakie męskie buty będą odpowiednie na jesień i zimę?

W kontekście obuwia na okres jesienno-zimowy liczy się przede wszystkim wygoda oraz ocieplenie. Obecnie oferta obuwnicza jest jednak tak rozbudowana, że można to połączyć z wyborem butów w dobrym stylu, które będą zgodne z obecnymi trendami. Jakie modele będą najlepsze na te chłodniejsze pory roku?

Jakie aspekty wziąć pod uwagę?

Miesiące kończące dany rok i rozpoczynające następny oznaczają zmienną pogodę w której przeważają jednak niskie temperatury, a także opady w postaci deszczu oraz śniegu. Oznacza to, że obuwie musi być nie tylko cieplejsze, ale też zabezpieczać nas względem oblodzonych i śliskich powierzchni. Nieodpowiednie buty zagrożą naszemu bezpieczeństwu, a także zdrowiu, gdyż łatwo wtedy o upadki czy przeziębienia. Dobre buty na ten czas powinny mieć wysoką cholewkę, która będzie sięgała przynajmniej do kostek, gdyż w przeciwnym razie łatwo je przemoczymy i woda dostanie się do stopy. W praktyce im wyższa będzie cholewka tym większą zyskujemy też stabilność, dlatego buty zimowe są jeszcze wyższe niż modele typowo jesienne. Drugim ważnym aspektem jest podeszwa, która powinna być gruba i nieregularna, gdyż zapewnia wtedy odpowiednią przyczepność, a jednocześnie stanowi izolację przed zmrożoną powierzchnią. Warto rozważyć również czy chcemy buty ocieplane czy nie – te pierwsze posiadają po wewnętrznej stronie buta dodatkowy materiał lub futerko. Będzie to przydatne na najzimniejsze miesiące, lecz może powodować nadmierne pocenie się stopy, gdy założymy je w nieco cieplejszy, jesienny dzień. W kontekście materiału zewnętrznego najczęściej spotyka się modele ze skórą licowaną. Popularne są także wersje zamszowe, choć będą one nieco trudniejsze w czyszczeniu i pielęgnacji.

Modele zabudowane

Jeśli chodzi o szczególnie ciepłe rodzaje obuwia to najchętniej wybierane są trzewiki oraz trapery męskie. Te pierwsze bardzo dobrze stabilizują nogę i zapewniają wyjątkowe ciepło. Bardzo łatwo dopasować je również do modnej stylizacji, gdyż dobrze odnajdują się z popularnymi o tej porze roku spodniami jeansowymi. Należy jednak pamiętać, że nogawki trzeba wtedy wpuścić w buty lub podwinąć je tak by kończyły się na równi z cholewką, gdyż nałożone na obuwie będą wyglądały bardzo niekorzystnie. Równie dobrze sprawują się w tym okresie trapery męskie, które dobrze komponują się z mniej formalnymi strojami. Na rynku można dostać lżejsze wersje, które będą odpowiednie także na jesień oraz ocieplane warianty, które pozwolą zachować komfort nawet w najchłodniejsze dni.

Co do bardziej eleganckich stylizacji?

Nawet o tej porze roku bywa tak, że mężczyzna udając się na jakieś ważne spotkanie chce wyglądać bardziej odświętnie. Jeśli w danym roku przytrafi się łagodna jesień to również niekoniecznie chcemy wtedy sięgać po bardzo ciepłe buty. Można wtedy wybrać półbuty sznurowane, które można łatwo skomponować z eleganckim płaszczem czy marynarką, ale i bardziej sportowym strojem. Na szczególne okazje można też sięgnąć po oksfordki, lecz należy wybierać wtedy wyższe modele. Pamiętajmy także, że tego typu obuwie może sprawdzić się jeszcze na jesieni, lecz zimą może ulec zniszczeniu w kontakcie ze śniegiem czy solą, którą posypywane są chodniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here