Japonia

Japonia jest krajem, który w Europejczykach wywołał zachwyt już od pierwszego kontaktu w 1543 roku, kiedy to zetknęli oni się z tą kulturą. Fascynacja ta nie słabnie, a dla wielu osób podróż do Japonii znajduje się na liście życiowych priorytetów. Czy jednak do tak egzotycznego kraju lepiej jechać jest na własną rękę, czy skorzystać z biura podróży?

Japonia z biurem podróży czy na własną rękę?

Japonia – istny Mars na Ziemi

Kultura japońska, chociaż powstała wskutek zmieszania się wielu kultur, przez bardzo długi czas pozostawała niemal w całkowitej izolacji. Izolowała się nawet od swoich najbliższych sąsiadów – Korei i Chin, chociaż czerpała z nich całymi garściami w dziedzinie technologii i sztuki, jednak pomimo tego zachowała swoją duszę, która znacznie różni się od tej posiadanej przez te dwa kraje. Japonia bez tajemnic nie byłaby dla Europejczyków aż tak pociągająca, a wiedza o niej jest często o wiele mniejsza niż o innych krajach regionu.

Wszystko to sprawia, że Japonia z biurem podróży to dla wielu osób opcja o wiele bardziej komfortowa z wielu względów. Chociaż kraj te jest ultranowoczesny, znajomość angielskiego jest tam praktycznie znikoma i ciężko jest komunikować się bez znajomości języka japońskiego.

Dla wielu osób wizyta w Japonii jest też szokiem ze względu na wszechobecną technologię oraz problemy, jakie ona generuje. Po kraju tym niezwykle ciężko jest się poruszać samodzielnie, a nawet pozornie najprostsze czynności mogą okazać się barierą nie do pokonania. Wskutek tego wszystkiego cudzoziemcy wpadają często w spory stres.

Supernowoczesny świat o starożytnej duszy

Japonia, chociaż niezwykle nowoczesna, w ogromnym stopniu przywiązana jest do swej pradawnej kultury oraz tradycji, które ciągle są kultywowane na każdym kroku, a w które Europejczycy wgląd osiągają w niezwykle niewielkim stopniu.

Japonia z biurem podróży dobra jest dla tych, którzy bez znajomości języka i dużego pojęcia o kulturze, chcieliby doświadczyć duszy tego kraju. Wycieczka z dobrym biurem podróży to bowiem również i edukacja. Pracownicy biura zadbają o to, by turyści odwiedzili najważniejsze dla Japonii miejsca, mogąc poznać zarówno ultranowoczesne, jak i bardziej tradycyjne oblicze kraju Kwitnącej Wiśni.

Dobre biuro podróży zadba, aby podczas wizyty w ultranowoczesnym Tokio odwiedzić jedną z najbardziej nowoczesnych i bajkowych dzielnic, jaką jest Harajuku, ukochane przez fanów japońskiej popkultury, jak i chram Meiji, który jest najważniejszą świątynią szintoistyczną w kraju i pozwala przenieść się duchem do dawnej Japonii, podobnie jak najstarsza buddyjska świątynia w Tokio – Sensoji. Zwiedzanie Tokio byłoby niekompletne, gdyby nie zabrać turystów do dzielnicy, jaką jest Shibuya, będąca zakupowym rajem. Obowiązkowo powinno się też zahaczyć o Fuji – jedną z najsłynniejszych gór świata.

Kioto i Osaka – tam gdzie czas leci jakby wolniej

Wycieczki po Japonii z biurem podróży zaczynają się najczęściej właśnie od Tokio, które jednak znacznie różni się od innych miast, a tempo życia w nim wydaje się wręcz nie do pojęcia. Po jego zwiedzaniu przychodzi czas na poznanie nieco spokojniejszego oblicza Japonii.

Kioto, dawna stolica Japonii, chociaż od dawna nie jest jego stolicą administracyjną, nadal postrzegana jest za stolicę japońskiej kultury. Miasto to jest najbardziej interesującym punktem na mapie podróży dla osób, które pragną poznać Japonię tradycyjną, marząc o gejszach, samurajach, cesarzach i zaczarowanym świecie buddyjskich mnichów i szintoistycznych kapłanów.

Ci, którzy czytali chyba najsłynniejsze w świecie klasyczne dzieło literackie, jakim jest Genji-monogatari (Opowieść o Genjim), powstałe w XI wieku, mogą tu w pełni uruchomić swą wyobraźnię, krocząc zaczarowanym światem cesarzy, mnichów i dam dworu tysiąc lat po spisaniu opowieści. Obowiązkowa będzie wizyta w świątyni Kiyomizu, doskonale opisana w dziele literackim.

Ze znacznie późniejszych okresów pochodzi pawilon Kinkakuji oraz dzielnica Gion, których nie sposób nie odwiedzić, będąc w Japonii.

W Osace z kolei należy zobaczyć słynny zamek z XVI wieku oraz świątynię Shitenoji. Osaka słynie także z tego, że również jest zakupowym rajem, a w dzielnicy Namba można nie tylko zaszaleć w sklepach, ale i oddać się szałowi bogatego życia nocnego.

Japonia z biurem podróży wydaje się więc idealną opcją dla tych, którzy chcą poznać różne oblicza zupełnie obcego kraju w krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here