Karma dla psa junior

Dorastające pieski są wulkanami energii i mają niespożyte chęci do ciągłego ruchu. Ten etap życia psa wymaga szczególnej opieki ze strony właściciela. Karmienie juniora jest niezwykle ważne, a producenci oferują szeroki wybór wśród wielu opcji. Karma dla psa junior to dobre rozwiązanie, jakie pozwoli zwierzakowi nabrać energii i zdrowia. Jakie karmy są godne uwagi? Gdzie szukać najciekawszych rozwiązań? Czym cechuje się karma dla psa juniora?

Dorastający pies

Szczeniak, który wchodzi w okres dojrzewania, ma takie same wymogi żywieniowe, jak inne psy. Potrzebuje głównie mięsa, co łączy się z aminokwasami egzogennymi, jakie pochodzą od zwierząt. Są one tolerowane przez organizm psa i najlepiej strawne. Dodają energii i stanowią pełnowartościowy posiłek, co warto mieć na uwadze. Junior to szczeniak dorastający, który potrzebuje już sporo białej i tłuszczy. Co ciekawe, taki zwierzak może już rzadziej dostawać jedzenie.

Karma dla psa junior

Jeśli dochodzi do zmiany karmy u psa, zawsze warto zastosować okres przejściowy, jaki pozwoli na delikatne przestawienie czworonoga na inny pokarm. Podczas doboru karmy dla juniora trzeba pamiętać o smaku posiłku. W okresie dojrzewania u psa zmieniają się preferencje smakowe, dlatego pupil często staje się bardziej marudny i wybredny. Najlepszą opcją jest wybranie producenta z szerokim wyborem co do kary dla juniorów, co pozwoli na dobranie produktu zgodnego z preferencjami pupila. W tym czasie dochodzi także do wymiany zębów, co jest męczące dla zwierzaka. Do karmy dodać możemy gryzaki i przysmaki naturalne, które rozładują napięcie. Granulki karm dla juniorów często są twardsze i większe.

Idealne rozwiązania

Dla psa juniora wybrać możemy karmę suchą lub mokrą. Każda z nich powinna bazować na zbilansowanych posiłkach i pełnych witamin składnikach. Pomiędzy posiłkami można podawać psiakowi  uzupełniające karmy, które stanowią urozmaicenie diety. Okazuje się, że karma dla juniorów dużych ras jest bardziej wymagająca, niż dla ras małych. W tym wypadku wymagana jest większa ilość białka i niższy stosunek wapń-fosfor. Jeśli nie do końca wiemy, jaka karma dla juniora będzie odpowiednia, poprośmy o pomoc weterynarza lub sprzedawcę w internetowym sklepie.

Karma dla psa junior to produkt, który z powodzeniem zakupimy w sklepie online – https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Karma-JUNIOR-dla-psa-465.html. Plusem jest oszczędność czasu i kosztów, jak też szeroki asortyment producentów. Opiekunowie stają przed niełatwym wyborem karmy suchej lub mokrej, jaką dobrać należy ro preferencji zwierzaka i jego potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here