Kindergeld

Bardzo wiele osób, którym właśnie urodziło się dziecko zastanawia się, jakie zasiłki będą należeć się, aż dziecko nie będzie skłonne do samodzielnego utrzymywania. W Polsce sprawa jest dość prosta, bo wszystko jest dokładnie opisane, a także możemy wybrać się do właściwego urzędu i tam uzyskać szczegółowe informację. Jednak dla osób pracujących za granicą nie jest to takie łatwe.

Zasiłek na dzieci dla osób pracujących w Niemczech

Jeśli w Polsce rodzi się dziecko, jednak jeden z opiekunów, najczęściej ojciec jest zatrudniony w Niemczech legalnie to w Polsce możemy mieć problem z uzyskaniem zasiłków pomocowych. Musimy wiedzieć, co robić w tej sytuacji, bo bez wątpienia dodatkowe pieniądze są bardzo przydatne w domowym budżecie. Możemy mianowicie postarać się o Kindergeld. który otrzymuje każde dziecko, kiedy rodzic jest na stałe zatrudniony w Niemczech.

Komu się należy Kindergeld?

Zasiłek zwany Kindergeldem należy się każdej osobie, która urodziła dziecko albo w Niemczech, albo jeden z rodziców jest zatrudniony na ziemi niemieckiej i legalnie odprowadza tam podatki. Musimy jednak pamiętać, że zanim zasiłek zostanie nam wypłacony to sprawdzona zostanie nie tylko nasza sytuacja związana z legalnym zatrudnieniem, ale także fakt, czy niepobierany jest zasiłek w Polsce, a także, czy rzeczywiście jeden z prawnych opiekunów dziecka jest zatrudniony na stałe w Niemczech.

W sytuacji, kiedy jedno z rodziców mieszka  dzieckiem w Polsce, a drugi opiekun mieszka i pracuje w Niemczech to najprawdopodobniej należeć się bardziej zasiłek w Polsce. Jednak do czasu sprawdzenia, czy na pewno nie jest pobierany Kindergeld, zasiłki wraz z decyzją zostaną wstrzymane. Nie należy więc zwlekać ze złożeniem potrzebnych dokumentów, jeśli pieniądze chcemy otrzymać bardzo szybko. Musimy bowiem mieć na uwadze, że nie można pobierać zasiłków, w obu krajach więc albo w jednym, albo w drugim kraju otrzymamy pozytywną decyzję.

Podwyżki zasiłku niemieckiego na dzieci

Jeśli chodzi o zasiłki na dzieci wypłacane w Niemczech to z całą pewnością są one wyższe niż w Polsce. Możemy także liczyć na dłuższy okres ich wypłacania, dlatego jeśli jeden rodzic pracuje legalnie za granicą to rzeczywiście warto postarać się o Kindergeld. Niemcy są krajem, w którym zasiłek, a raczej jego wysokość jest skrupulatnie powiększana i może być on wypłacany aż do momentu zatrudnienia dziecka i jego samodzielnej egzystencji. Jednak nie dłużej niż do 25 roku życia dziecka, co warto mieć na uwadze nie tylko wnioskując o niego, ale także w późniejszym okresie pobierając go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here