buty

Wizyta w sklepie obuwniczym i kupowanie butów często kończy się na przymierzaniu wielu różnych par, a nawet to nie gwarantuje nam, że znajdziemy te odpowiednie dla nas. Nawet jeśli wybieramy rozmiar, który zawsze kupujemy, może okazać się, że u danego producenta wypada on inaczej lub po prostu dany model źle leży na naszej stopie – właśnie dlatego przymierzanie obuwia jest tak istotne. Jednak rosnąca popularność zakupów online sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zamówienie rzeczy, które wcześniej widzieliśmy tylko na zdjęciu – czy możliwe jest więc odpowiednie dobranie butów bez ich przymierzania?

Kupowanie butów online – czy warto?

Kiedy weźmiemy pod uwagę zalety oraz korzyści, jakie oferują nam zakupy online, ich popularność przestaje dziwić. W sieci mamy dostęp do ogromnej ilości produktów – a wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Zakupy możemy zrobić zarówno na kanapie przed telewizorem, jak i w autobusie jadąc do pracy – dzięki temu nie trzeba już zaplanować wolnego popołudnia na wizytę w sklepie. Dochodzą to tego również częste promocje, jak kody rabatowe w Deichmann, dzięki którym wybrane produkty będą mniejszym obciążeniem dla naszego portfela – jest to więc zdecydowanie dobre rozwiązanie, zarówno pod względem wygody, jak i naszych finansów.

Jak dobrać rozmiar?

Największym problemem pozostaje jednak w dalszym ciągu kwestia doboru właściwego rozmiaru. Źle dopasowane obuwie wpływa nie tylko na wygodę, ale może mieć również konsekwencje zdrowotne – szczególną uwagę warto na to zwrócić, wybierając buty dla dzieci – właśnie dlatego jest to tak istotna sprawa. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że uniwersalna rozmiarówka wcale nie jest tak uniwersalna – oczywiście w wielu przypadkach się sprawdza i większość naszych butów będzie miała ten sam rozmiar, nie jest to jednak gwarancja dopasowania. Zdecydowanie lepiej sprawdza się patrzenie na faktyczne wymiary buta. Po porównaniu ich z wymiarami stopy jesteśmy w stanie dość dokładnie ocenić czy będzie on dla nas odpowiedni. Ważne jest jednak odpowiednie zmierzenie stopy – mierzymy odległość od czubka najdłuższego palca do pięty. Dla ułatwienia możemy odrysować kształt stopy na kartce papieru – w ten sposób mamy pewność, że dobrze odczytamy wynik. Drugim rozwiązaniem jest zmierzenie wkładki z butów, których rozmiar nam odpowiada – należy jednak mierzyć samą wkładkę, a nie cały but.

Warto przy tym pamiętać też, że nie w każdym przypadku powinniśmy wybierać obuwie idealnie dopasowane do stopy – na przykład zamawiając obuwie na zimę, najlepiej zdecydować się na nieco większy rozmiar, tak by ich noszenie było komfortowe również wtedy, kiedy założymy grubsze skarpety.

Na co zwracać uwagę?

Oczywiście samo wybranie dobrego rozmiaru nie jest jeszcze gwarancją udanych zakupów – dopiero po założeniu butów będziemy mogli przekonać się, czy są one wygodne i dobrze leżą. Właśnie dlatego warto wybierać sklepy, które oferują darmowy zwrot zamówionych produktów – w ten sposób łatwo takie obuwie oddamy lub wymienimy na inny rozmiar, jeśli będziemy niezadowoleni z zakupów. Kupując w Internecie, warto też pamiętać, że atrakcyjna cena i świetne zdjęcie nie zawsze mówią nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o danym produkcie – właśnie dlatego warto zwracać szczególną uwagę na opis każdej interesującej nas rzeczy. Pomocne może być także sprawdzanie opinii zarówno o danym sklepie, jak i wybranym modelu. Jeśli przeważająca ilość takich opinii jest negatywna, lepszym rozwiązaniem może być poszukanie innej oferty – udane zakupy obuwnicze to nie tylko kwestia dobrze dobranego rozmiaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here