Lampa stołowa do salonu i nie tylko – praktyczna i elegancka ozdoba wnętrza

0
3002

Choć dzisiejsza moda urządzania wnętrz stawia raczej na minimalizm, to lampy stołowe wciąż stanowią ciekawą formę dekoracji. Szczególnie te nowoczesne oparte o technologię LED mogą przybierać nowoczesne i nietypowe kształty. Dlatego niemal pewne jest, że i w Twoim salonie znajdzie się na nią miejsce. A jeśli nie w salonie, to polecamy lampkę nocną jako dodatkowe i bardzo praktycznie oświetlenie w sypialni albo też lampę biurkową przeznaczoną do pracy i nauki. Oferta tego typu oświetlenia jest naprawdę szeroka, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie do stylistyki wnętrza.

Ozdobna lampa stołowa do salonu

Nie musimy całego oświetlenia salonu zawierać w nowoczesnych lampach wiszących i kinkietach ściennych. Choć z całą pewnością jest to wygodne rozwiązanie, to często po czasie okazuje się, że część pomieszczenia potrzebuje większej ilości światła. Ciężko wtedy myśleć o montażu dodatkowego kinkietu, więc idealnym rozwiązaniem będzie niewielka i nowoczesna lampa stołowa. Sprawa jest jeszcze łatwiejsza, jeśli salon otwarcie nawiązuje do klasycznej stylistyki, ponieważ ta była zawsze bogata w dodatkowe elementy zdobiące wnętrze. Bez problemu kupimy więc lampę stołową z abażurem, a także taką z kryształkami do salonów w stylu glamour.

Lampa stołowa do jadalni na stół

Drugim miejscem, które jeszcze bardziej skorzysta na lampie stołowej, jest jadalnia. Jeśli tylko nie mamy umieszczonej centralnie nad stołem lampy wiszącej, to nie mamy się co zastanawiać. Lampa stołowa mocno rozpraszająca światło w idealny sposób oświetli nie tylko potrawy znajdujące się na stole, ale także wszystkich siedzących rozmówców. Zastąpimy nią zapewne wazon z bukietem znajdujący się na środku, więc warto zadbać o odpowiednio prezentujący się model.

Lampa biurkowa do pracy i nauki

Sporą część lamp stołowych tworzą lampy biurkowe przeznaczone do postawienia oczywiście na biurku. Wielu z nas często pracuje w domu lub też uczy się do egzaminów, więc warto mieć miejsce, w którym można się skupić i mieć przy tym odpowiednie światło. Lampy biurkowe są specjalnie dostosowane do takiego zastosowania. Oferują ergonomiczne oświetlenie, które nie męczy oczu i pomaga w skupieniu.

Lampka nocna do sypialni obok łóżka

Czym byłby ten artykuł, jeśliby tak pominąć lampki nocne? Na pewno byłby niekompletny tak, jak niekompletna jest sypialnia bez dodatkowej formy oświetlenia. Nie wszyscy mają jednak zainstalowane kinkiety nad łóżkiem, dlatego warto rozważyć kupno lampki nocnej stołowej, którą postawimy zaraz przy łóżku na nocnej szafce. Pozwoli ona stworzyć wieczorny klimat i oświetlić pomieszczenie bez wstawania z łóżka. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać włącznika światła po ciemku.

Lampka nocna do czytania

Na rynku istnieją także specjalne lampki nocne przystosowane do czytania. Są często mocowane na klips do ramy łóżka i pozwalają oświetlić książkę naturalnym światłem z góry. Dzięki temu wieczorne czytanie będzie o wiele przyjemniejsze, a po odłożeniu książki wystarczy lampkę zgasić i można iść spać.

Lampka nocna dla dzieci

Specjalne lampki nocne dziecięce to produkty wyjątkowe. To przy nich twoja pociecha spędzi zapewne niejedną noc, dlatego też producenci stworzyli niezwykle przyjaźnie wyglądające modele. Są to często lampki nocne w kształcie uroczych zwierzątek, a emitowane światło jest łagodne i ciepłe, co jeszcze bardziej koi do snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here