Liposukcja a plastyka brzucha

Płaski brzuch to cel wielu osób, ale osiągnięcie go jest w zasięgu nielicznych. W przeszłości plastyka brzucha była najbardziej polecanym zabiegiem dla kobiet, które po ciąży chcą uzyskać bardziej płaski brzuch. Dzięki postępom w technikach liposukcji te same kobiety mają teraz lepsze możliwości osiągnięcia swoich celów. Każdy zabieg ma swoje plusy i minusy, a plastyka brzucha ma wiele wad, co pozostawia ogromną szansę dla osób poszukujących czegoś lepszego. Plastyka brzucha jest świetna dla osób chcących pozbyć się nadmiaru zbędnej skóry, ale jeśli chcesz usunąć tłuszcz, o wiele lepszym wyborem jest liposukcja brzucha. Również liposukcja cena jest niższa od zabiegu plastyki brzucha.

Dlaczego liposukcja jest lepsza od plastyki brzucha?

Bezpieczeństwo

W przypadku większości operacji największym ryzykiem jest zwykle znieczulenie ogólne, a także ryzyko infekcji. Odsysanie tłuszczu okazało się znacznie bezpieczniejszym zabiegiem w porównaniu z plastyką brzucha. Ponieważ liposukcja może być wykonywana całkowicie w znieczuleniu miejscowym, ryzyko znieczulenia ogólnego jest całkowicie wyeliminowane. Nacięcia są również bardzo małe, co zmniejsza potencjalne ryzyko infekcji.

Blizny

Liposukcja brzucha jest bez wątpienia lepszą opcją w porównaniu do plastyki brzucha ze względu na blizny. Blizny po liposukcji mają zaledwie 2 mm długości i można je ukryć w niepozornych, mniej widocznych miejscach. Wielu pacjentów twierdzi, że nie może znaleźć swoich blizn 2-3 miesiące po zabiegu. Dla porównania, blizna po plastyce brzucha rozciąga się na całą przednią część brzucha od jednego biodra do drugiego. Blizny również wydają się być bardzo grube i widoczne.

Wyniki

Wyniki obu procedur mogą być dobre, a każda z nich może okazać się lepsza w zależności od konkretnej osoby. Odsysanie tłuszczu to świetna opcja dla osób, które chcą znacznie zmniejszyć objętość tłuszczu w okolicach brzucha, aby uzyskać bardziej płaską talię. Plastyka brzucha to dobra opcja, gdy głównym celem jest usunięcie zbędnej skóry. Ci, którzy mają dużo tłuszczu na brzuchu, uzyskają ograniczone rezultaty z plastyką brzucha. Podobnie osoby z dużą ilością luźnej, zwisającej skóry będą miały ograniczone wyniki w przypadku liposukcji.

Koszt

Chociaż koszt każdego zabiegu jest różny, większość osób uznaje, że liposukcja cena jest znacznie niższa niż cena plastyki brzucha. Ponieważ liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym, uzyskuje się znaczne oszczędności w zakresie kosztów znieczulenia ogólnego, a także całkowite wyeliminowanie opłat szpitalnych i anestezjologów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here