moda

Teraz naturalnych kosmetyków do twarzy jest już na rynku tak wiele, że naprawdę łatwo można się wśród nich zagubić i ostatecznie nie potrafić podjąć decyzji, które z nich byłyby rzeczywiście warte zakupu. Sama cena niewiele bowiem mówi o produkcie. Można kupić znakomity kosmetyk za dziesięć czy piętnaście złotych, zwłaszcza gdy pozyska się go na jakiejś promocji, jak również wydać sto złotych na krem do twarzy, który nie będzie robić z cerą niczego szczególnie dobrego. W jakościowe naturalne preparaty warto jednak inwestować. Czasem wręcz lepiej sięgnąć po nie niżeli kupować kolejne torebki, paski czy inne akcesoria. Codzienna naturalna pielęgnacja cery raczej nie obejdzie się bez poniżej opisanych produktów. Są to bardzo podstawowe i klasyczne kosmetyki, z pomocą których każda kobieta będzie w stanie zadbać o swoją skórę twarzy i ją upiększyć.

Naturalne oleje

Pierwsza rzecz, absolutny must have wszystkich zwolenniczek naturalnego dbania o ciało, to oczywiście olejek. Olejki roślinne są tak zróżnicowane, że zawsze da się je wprost idealnie dopasować do stanu, właściwości i potrzeb skóry. Nie wszystkie działają typowo nawilżająco. Pomimo swojej konsystencji, która sugeruje właściwości natłuszczające, niektóre olejki mają wręcz odwrotne działanie, ponieważ absorbują nadmiar sebum z twarzy, delikatnie matują cerę i zapobiegają tworzeniu się wyprysków, łagodząc przy okazji zmiany trądzikowe i nawet lecząc stany zapalne. Tak właśnie działa m.in. olej z czarnuszki, ale też olejek z drzew herbacianego. Ze względu na to, że mają one silne wysuszające i antybakteryjne działanie, najlepiej nakładać je na twarz punktowo – wyłącznie na wybrane zmiany, które chce się zlikwidować. Takimi mocnymi i intensywnie działającymi olejami nie należy smarować nigdy całej skóry. W ten sposób można ją bowiem przesadnie wysuszyć i pozbawić jej naturalnej oleistej bariery ochronnej.

Kolorowe glinki

Znakomite naturalne kosmetyki do twarzy to również wszelkiego rodzaju kosmetyczne glinki. Wspaniale zastępują one klasyczne (i przy tym jednak dość drogie) gotowe maseczki. Są od nich znacznie lepsze! Jako że jednak działają nieco silniej i intensywniej, raczej nie powinny być używane codziennie (zwłaszcza glinka zielona), a właśnie jakieś dwa razy w tygodniu czy raz na kilka dni. Glinki różnią się od siebie kolorami. Ich barwa podpowiada natomiast, jakie będą mieć one właściwości. Glinki zielone polecane są cerom trądzikowym. Działają najmocniej, ponieważ silnie oczyszczają cerę i dzięki temu – jeśli są stosowane regularnie – mogą zlikwidować różne wypryski i zaskórniki. Z kolei glinki białe sprawdzą się na cerach wrażliwych i suchych. One są z kolei najłagodniejsze, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, aby po nałożeniu glinki pilnować tego, by nadmiernie ona nie zastygła i nie wyschła. Twarz należy od czasu do czasu spryskać tonikiem lub hydrolatem. W przeciwnym wypadku glinka może przesadnie wysuszyć skórę, co na pewno nie będzie wskazanym efektem.

Zalety naturalnej pielęgnacji

Gdyby naturalna pielęgnacja twarzy nie była skuteczna, moda damska na pewno by jej nie uwzględniała, a jednak tak właśnie się dzieje. Korzystanie z mocno chemicznych i sztucznych produktów kosmetycznych stało się wręcz właśnie niemodne. Teraz wszystkie kobiety chcą z większą troską dbać o swoją urodę. A naturalna pielęgnacja twarzy w żadnym wypadku nie musi być nudna. Wystarczy uwzględnić w niej różne ciekawsze produkty, aby się nią bawić i czerpać z niej sporą frajdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here