Modne meble do kuchni: imitacja betonu

Beton na ścianie nikogo już nie dziwi, przyzwyczaiła nas do niego wciąż popularna stylistyka industrialna. Ale betonowa ściana czy podłoga to nie jedyna opcja na wprowadzenie tego ciekawego materiału do naszej kuchni. Najnowsza technologia produkcji tzw. betonu architektonicznego umożliwiła zmniejszenie jego ciężaru, dzięki czemu swobodnie możemy wykorzystywać go w stylowych aranżacjach – również do wykończenia frontów meblowych.

Beton architektoniczny – czym jest?

Beton architektoniczny to materiał wykończeniowy o wysokiej trwałości. Najczęściej wytwarzany jest na bazie cementu hutniczego, dzięki czemu jest trwały i posiada charakterystyczny kolor. Proporcje poszczególnych substancji zależne są od ostatecznego zastosowania betonu dekoracyjnego, dlatego zawsze robiony jest on na zamówienie. W kuchni może pojawić się w postaci płyt betonowych, blatu, kafli ściennych czy chociażby pokrywać fronty kuchennych mebli.

Meble kuchenne z imitacją betonu

Meble kuchenne z imitacją betonu

Beton bez dwóch zdań wpisuje się we współczesne wzornictwo, dlatego wcale nie dziwi jego utrzymująca się popularność. Dlatego, jeżeli lubimy nietypowe, a jednocześnie stylowe rozwiązania, możemy zdecydować się na wybór zestawu mebli kuchennych na wymiar o betonowych frontach. Meble w kolorze betonu zachwycą każdego miłośnika stylu industrialnego, modernistycznego czy minimalistycznego. Fronty mogą mieć różne odcienie, dlatego łatwo możemy uzyskać zamierzony efekt końcowy, wybierając jasny labo ciemny wariant. Sprytnym i prostym pomysłem na przemycenie betonowego wzoru do kuchni tanim kosztem, jest zakup okleiny meblowej. Wzór okleiny do złudzenia przypominać będzie autentyczny beton architektoniczny, a nam na remoncie kuchni uda się nieco zaoszczędzić.

Beton w kuchni

Beton w kuchni – z czym połączyć?

Szarość betonu to neutralny kolor, dlatego też śmiało możemy łączyć go z różnymi barwami i fakturami. Jeżeli zdecydujemy się na betonowe meble w kuchni, dla wzmocnienia loftowego efektu, na ścianie możemy umieścić na przykład cegłę. Modne połączenie stworzą także fronty z betonu oraz blat w bieli czy w różnych odcieniach szarości. Dla ocieplenia pomieszczenia, w którym króluje beton, możemy wprowadzić elementy drewniane. Kiedy z kolei chcemy uzyskać spójną aranżację, zastosujmy betonowe dodatki: donice, lampy czy pojemniki. Ich minimalistyczny design również potrafi zachwycić!

Sprawdź kolekcję mebli Riva i zamów realizację u siebie:

http://verlekuchen.com/kolekcja/riva/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here