Prezenty ślubne

Ślub to niezwykła okazja. Większość z nas prawdopodobnie lubi śluby, a branie w nich udziału dostarcza nam nie mniej radości niż parze młodej. By uczcić niezwykłość tej chwili, nowożeńcom wręcza się zwykle prezenty. Mogą one mieć różnorodną postać – często są to po prostu określone kwoty w gotówce, przyrządy AGD lub estetyczne, symboliczne upominki. Niezależnie na jaki rodzaj prezentu się zdecydujemy, warto by był wyszukany i sprofilowany pod kątem preferencji pary młodej. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie rodzaje prezentów ślubnych możemy wręczyć oraz dlaczego warto zastanowić się nad ich zakupem.

Co podarować młodej parze?

Prezent dla pary młodej powinien być szczery oraz praktyczny. Dobrze, jeśli będzie to taki przedmiot lub przyrząd, którego para młoda będzie mogła używać zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Najczęściej wybieraną opcją prezentu jest oczywiście – upominek pieniężny. Kwoty wręczane nowożeńcom mogą mieć różną wartość – kilkuset, a nawet więcej, złotych. Najczęściej, kwoty takie wręcza się w specjalnych kopertach lub opakowaniach-upominkach. My natomiast polecamy zaaranżować z nich drzewko szczęścia bądź bukiet przypominający kwiaty.

Taki „bukiet z gotówki” będzie świetnym zastępstwem dla tradycyjnych kwiatów. Z tymi ostatnimi często nie wiemy po prostu co zrobić – po zakończonym weselu szybko więdną (lub schną), kończąc wreszcie w koszu na śmieci. Bukiet z banknotów z pewnością będzie bardziej praktyczną wersją. Do innych, często wykorzystywanych pomysłów, należy przygotowanie bombonierki z pieniędzmi (w której każda „czekoladka” została wykonana z banknotów o określonym nominale) lub też butelki po winie wypełnionej banknotami.

Prezenty kreatywne – czyli zrób to sam

Niezwykle popularne są od pewnego czasu tak zwane prezenty kreatywne, czyli – wykonywane własnoręcznie różnego typu upominki. Do najchętniej przygotowywanych należą: albumy na zdjęcia, słoik z pieniędzmi, obrazy, kosmetyki (np. sole do kąpieli), poduszki, opakowania. Każdy z tych przedmiotów możemy wykonać samodzielnie, bez wychodzenia z domu, dysponując jedynie podstawowym sprzętem.

Szczególnie chętnie wręczamy prezenty wykonane z drewna. Za pomocą tego uniwersalnego materiału można wykonać skrzynki na klucze, ramki do obrazów i zdjęć, schowki na biżuterię lub inne drobne przedmioty. Drewno jest bardzo łatwe w obróbce, a do jego modelowania wystarczy podstawowy zestaw dłut, dostępnych w każdym markecie budowlanym.

Także prezenty wykonane z tkanin są dobrym pomysłem. Za pomocą takich materiałów jak naturalne lub sztuczna skóra czy bawełna możemy przygotować atrakcyjne pokrowce na różne sprzęty (na przykład na tablet lub telefon), portmonetki, nerki, plecaczki czy dodatki odzieżowe – szaliki lub czapki.

Drobne AGD jako prezent

Dobrym pomysłem jest również zakup drobnych sprzętów AGD, często wykorzystywanych w polskich domach. Do takich należą blendery, wirówki, młynki do kawy oraz liczne inne, z których korzysta się na co dzień. Sprzęt możemy dobrać także pod kątem preferencji kulinarnych pary młodej. Dla amatorów kawy – dobrym pomysłem będzie jeden z wielu rodzajów szybko działających ekspresów do kawy. Jeśli nowożeńcy spodziewają się dziecka – dobrym pomysłem mogą być elementy wyposażenia dedykowane do korzystania przez najmłodszych. 

Wszystkim poszukującym kreatywnych inspiracji w zakupie prezentu ślubnego, polecamy zapoznać się z ofertą: https://swistakpakuje.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here