zabawki edukacyjne

Niektórzy z nas już zaczęli kupować świąteczne prezenty. Jak się okazuje, wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka nie jest prostą sprawą – ciężko znaleźć coś, co będzie odpowiadało jego zainteresowaniom, a dodatkowo będzie mogło rozwijać jego umiejętności. Dobrym wyborem są zabawki edukacyjne, dzięki którym nasz maluch będzie mógł nauczyć się czegoś nowego. Przyjrzyjmy się, na jakie zabawki warto zwrócić uwagę.

Zabawy kreatywne

Wiele dzieci uwielbia zabawy różnego rodzaju masami plastycznymi – im większy bałagan, tym większa zabawa. Są to doskonałe zabawki edukacyjne, gdyż wszelkie ugniatanie, naciskanie, rolowanie czy też kulkowanie doskonale rozwija jego motorykę. Ciekawym pomysłem jest ciastolina, która nie wyschnie i nie stwardnieje zbyt szybko. Nawet mając do dyspozycji kilka pudełek o masie w różnych kolorach, możliwości zabawy są nieograniczone. Innym przykładem może być piasek kinetyczny, dzięki któremu maluch nawet podczas zimnych i deszczowych dni, będzie mógł się poczuć jak na plaży. Pudełko z piaskiem, kilka foremek i wiaderko wystarczą by zająć pociechę na długie godziny.Innym sposobem na kreatywną zabawę może być zabawka edukacyjna, jaką jest pacynka. Są one bardzo pomocne, gdyż dzięki temu dziecko może lepiej wyobrazić sobie postać, którą odgrywa. Warto dobrać pacynkę do konkretnych potrzeb i upodobań dziecka, np. jeśli w domu jest miłośnik kotów, dobrze jest poszukać pacynki przedstawiającej kota. Pierwsze pacynki powinny być całkiem spore, by zmieściła się w nich cala ręka.

Zabawy tematyczne

Kupując prezent, warto zwrócić uwagę na zabawki, które ułatwią zabawy tematyczne. Te zabawki edukacyjne są niezwykle przydatne do zabaw polegających na wcielaniu się w rolę. Pomagają one zrozumieć zasady funkcjonujące świecie, uczą zachowania w pewnych miejscach czy prowadzenia kulturalnych rozmów z innymi osobami.Kilkulatek być może ma jeszcze przed sobą pierwszą wizytę u dentysty, dlatego zestaw z akcesoriami do zabawy w stomatologa, może być idealny. Jest to świetny sposób na zapoznanie z tym tematem oraz przełamanie strachu. Dzięki zabawie dziecko dowiaduje się, jak wygląda wizyta u takiego specjalisty, na czym polega badanie i jakie narzędzia są używane.

Mali chłopcy z pewnością ucieszą się z warsztatu lub skrzynki z narzędziami. Zabawka ta niesie wiele możliwości – można wkręcać lub wykręcać dane elementy, bawić się w remont lub pomagać tacie w domowych naprawach. Dzięki zabawie maluch pozna poszczególne narzędzia i ich zastosowanie oraz dowie się, jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here