Nitonakrętki - rodzaje oraz zastosowanie

Nitonakrętki ze względu na swoje właściwości są wykorzystywane w różnych branżach. Z czego wykonywane są elementy tego typu? Dlaczego fachowcy tak chętnie je stosują w dzisiejszych czasach?

Z czego produkowane są nitonakrętki?

Nitonakrętki mogą powstawać z różnych komponentów. Z jakich? Nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym są wykonywane na przykład przy użyciu stali węglowej. Do produkcji nierzadko wykorzystywana jest także stal nierdzewna A2 (INOX), która cechuje się bardzo dużą odpornością na korozję, łatwą obróbką, eleganckim, stylowym wyglądem, a także korzystnym stosunkiem wytrzymałości do wagi itp. Nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym posiadają zakres M4 – M10 (w przypadku stali węglowej) oraz M4 – M8 (uwzględniając stal nierdzewną). Z czego jeszcze mogą powstawać nitonakrętki? Na przykład z aluminium. Jeśli chodzi o produkty ze stali nierdzewnej, to są one określane jako bardzo solidne oraz wytrzymałe. Nitonakrętki aluminiowe charakteryzują się zaś bardzo dużą elastycznością – na skutek tego są jeszcze łatwiejsze w aspekcie montażu. W sklepach z tym asortymentem nie brakuje także nitonakrętek kwasoodpornych.

Dlaczego warto stosować nitonakrętki?

Co sprawia, że produkty tego typu są coraz chętniej wybierane przez fachowców tak naprawdę z różnych branż? W tym momencie warto zwrócić uwagę na fakt, że nitonakrętka to rodzaj tulejki, która posiada gwintowaną wewnętrznie część. Dzięki temu nie ma problemu, aby łączyć cienkościenne elementy, na przykład cienkie blachy. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich akcesoriów, gdzie nie ma możliwości nagwintowania otworu. Bardzo dużo osób docenia, że produkty tego typu są stosunkowo proste w montażu. Jak to wszystko wygląda od tak zwanej kuchni? Na początek trzeba wkręcić nagwintowany trzpień od strony kołnierza. Potem istotne jest to, aby osadzić w wykonanym otworze nitonakrętkę. Następnie trzeba docisnąć ją przez kołnierz (do materiału), a także wykonać czynność określaną w literaturze jako spęczenie. Na końcu należy zaś starannie usunąć trzpień.

Elementy tego typu różnią się między sobą zastosowanym materiałem, ale nie tylko. Produkty tego typu można różnicować także pod względem rozmiaru, wyglądu kołnierza oraz rodzaju zakończenia. Nitonakrętki są bardzo uniwersalne, dlatego nie może dziwić, że często są stosowane w przemyśle, budownictwie itp. Mogą być również wykorzystywane do wielu prac remontowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here