Tworzenie Gifa

Gif, czyli obrazek, który się rusza i przedstawia daną sytuację. Chyba każdy wie o co chodzi i jak wiele śmiechu i radości może on wywołać. Jeśli chodzi o instrukcję zrobienia go to jest ona dość prosta i przejrzysta. Tak szczerze to można by ją napisać w paru zdaniach ale żeby wszyscy zrozumieli, ten tekst będzie trochę dłuższy.

Wpadnij na pomysł
Najważniejsze to mieć jakiś zamysł jak ma taki Gif wyglądać. Można stworzyć bardzo dużo obrazków, które będą się ruszać ale jednak nie będą one wcale śmieszne i znikną w otchłani internetu, a wiele osób chciałoby żeby ich Gif był używany przez miliony użytkowników na całym świecie. Najważniejsze to mieć dobry pomysł i zastanowić się z jakich obrazków ma być on stworzony.

Jak zrobić gifa
Teraz chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy, czyli jeśli ktoś wymyślił Gifa i skompletował wystarczającą ilość obrazów to teraz trzeba je połączyć. Jeśli ktoś się zna trochę na grafice to wie, że tego typu rzeczy są łatwe do zrobienia jednak są bardzo nużące. Dlatego najlepszym sposobem, nie tylko dla początkującego ale także dla kogoś kto chce zaoszczędzić jak najwięcej czasu jest skorzystanie z gotowych stron internetowych, które umożliwiają stworzenie Gifa. Jedyne co trzeba zrobić to załadować każdy obraz po kolei na danej stronie i ona sama stworzy to co nas interesuje.

Udostępnienie obrazu
Jeśli Gif, który zostanie stworzony będzie spełniał wszystkie oczekiwania to na sam koniec zostanie wygenerowany specjalny link, dzięki któremu jeśli ktoś na niego kliknie to z automatu pojawi się jemu Gif, który został stworzony. Od tego momentu każda osoba, która dostanie taki link zobaczy tego Gifa.

Propozycję co można tworzyć
Wiadomo, że tworzenie śmiesznych gifów jest modne i fajnie stworzyć coś co wywołuję uśmiech na twarzach innych. Jednak nie tylko zabawne rzeczy można tworzyć. Dobrym pomysłem jest także stworzenie na przykład Gifu z obrazami z wakacji czy po prostu jakiś przygód, efektowne przeskakiwanie danego obrazu, a także fajne dodatki mogą stworzyć fajny klimat danego gifu

Kto korzysta z Gifów
Kiedyś każdy by odpowiedział, że głównie nastolatkowie i dzieci mają frajdę z ruszających się zdjęć. Jednak z czasem wiele aplikacji na telefon, które pozwalają rozmawiać udostępnia gify, dzięki czemu można fajnie uatrakcyjnić rozmowę, czy zamiast pisać jakąś wiadomość skrócić ją właśnie do ruchomego obrazka, bo sprowadza się to głównie do tego, że kiedyś ludzie pisali do siebie długie wiadomości, a teraz dzięki emotikonom i gifom, wiadomości stają się coraz to krótsze i można praktycznie w ciągu 2 sekund odpowiedzieć komuś co się czuje na dany temat.

Tworzenie gifów jest bardzo proste i dzięki aplikacjom internetowym może stworzyć je praktycznie każdy, a jedyne czego potrzeba to chwila czasu żeby znaleźć interesujące zdjęcia i najlepiej internet żeby je razem złączyć. Korzystanie z gifów staję się coraz bardziej popularne i korzystają z nich nie tylko dzieci ale także dorośli, którzy chcą zaoszczędzić jak najwięcej czasu i nie muszą pisać długich wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here