marka Arcteryx

Założona w 1991 roku kanadyjska marka Arcteryx, która produkuje sprzęt wspinaczkowy i odzież do aktywności outdoorowych (alpinizm, wspinaczka, wędrówki, trekking), postawiła sobie za cel podniesienie dotychczasowego stanu technicznego wytwarzanych tego typu produktów na zupełnie nowy poziom. 

Ostatnimi czasy aktywności outdoorowe zyskują w Polsce na popularności i coraz więcej osób, podczas wyboru odpowiedniej odzieży funkcyjnej, zamiast na cenę, patrzy na jakość. Tę jakość premium dostarcza właśnie marka Arcteryx, która specjalizuje się w tworzeniu ponadczasowych kurtek, bluz, spodni, czapek i T-shirtów z przeznaczeniem do uprawiania najróżniejszych aktywności na świeżym powietrzu, nawet na bardzo ciężkich warunkach pogodowych.  

Rezultatem działań marki Arcteryx jest maksymalna funkcjonalność, przemyślane rozwiązania detali i wyjątkowy design, który wyróżnia asortyment marki. Motywacja i kreatywność zespołu zasłużenie zapewniły firmie rolę wyznacznika trendów w dziedzinie designu i technologii wytwarzanej odzieży i sprzętu górskiego.

Technologie i materiały

Minimalizm to jedna z podstawowych zasad, na której opiera się rozwój technologii firmy Arcteryx, której celem jest tworzenie prostych rozwiązań dla złożonych wyzwań, odzieży o prostych liniach, ale o wysokich parametrach sprawnościowych i maksymalnej trwałości.

Aby sprostać tym wymaganiom, kanadyjska marka koncentruje się przede wszystkim na wyborze najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Odzież marki Arcteryx musi radzić sobie w nawet najtrudniejszych warunkach, zapewniając zawsze 100% komfortu oraz ponadczasowy styl. 

Współpraca z światowymi liderami w dziedzinie rozwoju tkanin hi-tech, ale też skrupulatna dbałość o ich produkcję ma w tym kontekście fundamentalne znaczenie. Materiały wykorzystywane przez markę są produkowane i pozyskiwane z uwzględnieniem wymogów ochrony środowiska, a użycie środków chemicznych jest ograniczone do tych najbezpieczniejszych. Cieszy fakt, że marka Arcteryx podąża za globalnym trendem i stara się produkować swoją odzież w nurcie eko. Świadomi konsumenci są obecnie w stanie zapłacić więcej za kurtkę, bluzę czy t-shirt, jeżeli mają potwierdzenie, że produkt spełnia standardy ekologiczne, a do jego produkcji nie została wykorzystana tania siła robocza, a co za tym idzie jest etyczny. 

Produkty marki Arcteryx są dodatkowo wykonywane w oparciu o nowoczesne technologicznie materiały z szczególną dbałością o szczegóły, takie jak wykończenia szwów przy kieszeniach i zapięciach. Doceni to każdy perfekcjonista i miłośnik minimalizmu. 

Do tego dochodzi troska o wzornictwo, które, zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki, nadaje każdemu ubraniu ponadczasowy wygląd. Zarówno kurtki damskie jak i męskie pozwalają poczuć się stylowo, ale zarazem spełniają wszelkie funkcje, które powinna spełniac dobra odzież outdoorowa. 

Asortyment marki Arcteryx

Kolekcje odzieży

Asortyment odzieży marki obejmuje całe spektrum zastosowań w sportach górskich, outdoorowych, ale także podczas codziennych miejskich aktywności. Firma w opisach swoich produktów podaje skróty dla odzieży outdoorowej, aby ułatwić znalezienie odpowiedniego ubioru dla konkretnych potrzeb, na przykład odzież z napisem SV (Severe Weather) zapewnia maksymalną ochronę w nawet ekstremalnych warunkach pogodowych, a AR (All Round) gwarantuje dodatkowo szeroki zakres zastosowań.

Marka produkuje ubrania w oparciu o trzywarstwową technologię Gore-Tech, czyli kurtki izolacyjne, które mogą być wykonane zarówno z puchu, jak i z materiałów syntetycznych.

Przykładem może być kurtka męska, która została zaopatrzona w membranę GORE-TEX, jest ocieplona syntetycznym wypełnieniem i posiada powłokę hydrofobową.

Marka Arcteryx jest również absolutnym liderem w produkcji uniwersalnych kurtek, spodni, bluz, T-shirtów i czapek damskich i męskich, które sprawdzają się doskonale podczas górskich wędrówek, wspinaczki czy zwykłej wyprawy. Podczas niekorzystnych warunków pogodowych, gdy na dworze pada intensywny deszcz i wieje, kurtki marki Arcteryx zapewniają nie tylko ciepło i wodoszczelność, ale także ponadczasowy styl. 

Odzież marki Arcteryx to ubrania z kategorii premium, co oznacza, że wszystko, co dostępne w asortymencie marki jest bardzo odporne na zniszczenie i przetrwa z użytkownikiem wiele lat. Warto przemyśleć zakup kurtki Arcteryx na jesień i zimę, ponieważ raz kupiona nigdy nie wyjdzie z mody, dzięki swojemu uniwersalnemu stylowi, a ponadto nie zniszczy się szybko tak jak tańsze modele dostępne w sieciówkach odzieżowych. 

Wszystkie produkty marki Arcteryx posiadają dodatkowo specjalny certyfikat, który zaświadcza o tym, że odzież marki została wykonana w zrównoważony sposób, bez narażania środowiska naturalnego. Na nadchodzącą zimę polecamy klasyczne modele kurtek i bluz od marki Arcteryx w kolorze czarny lub granatowym. Taki wybór będzie pasował do każdej stylizacji, a dodatkowo w warunkach outdoorowych zapewni maksimum stylu i komfortu, niezależnie od sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here