Jak kupować buty przez internet i dobrać odpowiedni rozmiar

Zakupy przez Internet mają coraz więcej zwolenników. W przypadku różnego rodzaju sprzętów można decydować o kupnie tylko na podstawie wyglądu przedmiotu. Natomiast, jeżeli chodzi o  części garderoby, a szczególnie obuwia, sprawa nie jest już taka prosta. Poza wyglądem liczy się również rozmiar buta i jego wygoda. W jaki sposób kupować obuwie przez Internet, aby być usatysfakcjonowanym z inwestycji?

Dlaczego warto kupować buty przez Internet?

Chociaż wydawać by się mogło, że zarówno obuwie damskie jak i męskie należą do produktów, które nie będą się dobrze sprzedawały w sieci, trend na zakupy online obuwia nadal nabiera na sile. Sklep internetowy z butami, w przeciwieństwie do klasycznego stacjonarnego, ma znacznie lepiej rozbudowany asortyment. Można więc wybierać między większą ilością produktów.

Buty damskie, jak i obuwie męskie w Internecie mogą posiadać korzystniejsze ceny niż w sklepach stacjonarnych. Sklepy online stosunkowo często proponują swoim klientom zniżki i promocje na obuwie, żeby przyciągnąć ich na swoją stronę internetową.

Jak prawidłowo sprawdzić swój rozmiar?

Podstawowym parametrem, wybierając obuwie męskie, damskie lub dziecięce jest rozmiar. Przeważnie konsumenci, zarówno odwiedzając tradycyjny sklep obuwniczy jak i sklep internetowy z butami, wybierają zawsze ten sam rozmiar buta. Nie zawsze jest to jednak dobra taktyka. W przypadku zakupów online nie warto być ściśle przywiązanym do zwykle wybieranego przez siebie rozmiaru, gdyż różni producenci obuwia mogą mieć różne rozmiarówki. Dlatego najlepszym sposobem jest kierowanie się długością wkładki buta.

Najprostszą metodą doboru rozmiaru jest zmierzenie długości wkładki w swoich wygodnych butach. W przypadku, kiedy nie jest to możliwe, należy zmierzyć długość stopy poprzez odmierzenie odległości między dwoma najbardziej wysuniętymi punktami na stopie, a następnie dodać do tego pomiaru 0,5 centymetra. W ten sposób otrzymuje się wartość odpowiadającą właściwej długości wkładki. Stopę najlepiej jest mierzyć w godzinach wieczornych, gdyż jest ona wtedy nieco większa niż rankiem.

Czym kierować się podczas zakupów obuwia?

Buty należą do tych elementów ubioru, które są szczególnie narażone na uszkodzenia. Dlatego warto zwracać uwagę na materiał, z którego są wykonane. Za szczególnie wytrzymałe uważa się buty męskie i damskie zrobione ze skóry naturalnej.

Obuwie w sklepach internetowych jest często oceniane przez klientów. Dobrze jest sprawdzać wysokość wystawianych ocen i na tej podstawie dokonywać ostatecznej decyzji o zakupie.

Istotną informacją jest również rodzaj skali w jakiej przedstawiany jest rozmiar butów. Przeważnie stosuje się skale europejską i amerykańską. Kupując buty wspiera się przede wszystkim azjatyckie firmy produkujące obuwie damskie i męskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here