Nowoczesny system rekrutacyjny

Jeszcze kilka lat temu proces rekrutacji nowych pracowników był żmudny i wiązał się z długoterminową pracą. Najczęściej odbywał się poprzez wyłanianie kandydatów na podstawie dostarczonych lub nadesłanych CV. Twierdzono wówczas, że im więcej CV tym lepiej, ponieważ jest większy wybór. Jednak okazało się, że znacznie łatwiej wybrać nowego pracownika, jeżeli do działu rekrutacji trafia mniej zgłoszeń i zgłoszenia te pochodzą od kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami na dane stanowisko. W celu ułatwienia wyłaniania potencjalnych pracowników na rynku powoli zaczęły pojawiać się liczne programy rekrutacyjne dla firm.

Obecnie nowoczesne programy rekrutacyjne pozwalają o wiele sprawniej wyłaniać kandydatów. Jeżeli dana firma poszukuje nowych pracowników i wykorzystuje do tego celu innowacyjny system rekrutacyjny może w szybkim czasie otrzymać i przejrzeć CV, skontaktować się z kandydatem i ostatecznie zatrudnić wybranego pracownika. Współczesne systemy rekrutacyjne umożliwiają zbiór nadesłanych CV w jednej spójnej bazie. Zgromadzone życiorysy są ujednolicone, co znacząco usprawnia ich przeszukiwanie według przyjętych kryteriów. Dodatkowo systemy rekrutacyjne pozwalają przeanalizować skąd potencjalny kandydat dowiedział się o rekrutacji, dzięki temu dodatkowo można mierzyć efektywność poszczególnych źródeł aplikacji (portale z ofertami pracy, serwisy społecznościowe, biura karier, firmowe strony internetowe).

Efektywny proces rekrutacji i selekcji pracowników

Współcześnie coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie nowoczesnych systemów rekrutacji. Nowatorski system rekrutacyjny pozwala znacząco usprawnić cały proces pozyskiwania nowych pracowników, buduje pozytywny wizerunek firmy, znacząco zwiększa zainteresowanie ofertą i dociera do ,,konkretnej”  liczby kandydatów. Każda osoba zainteresowana ofertą wypełnia ujednolicony formularz, który trafia do bazy firmowej poświęconej rekrutowaniu pracowników, a nie np. na ogólną skrzynkę firmową. Standardowy formularz jest prosty w selekcji, zaś skrzynka firmowa nie zostaje przeciążona listami CV. Rekruterzy mogą sprawniej zarządzać całą bazą, szybciej znajdują na formularzach najbardziej interesujące ich kwalifikacje kandydatów, sortują i efektywniej wybierają zgłoszenia według swoich potrzeb.

Dodatkowo system rekrutacyjny pozwala im na umieszczanie ogłoszeń w różnych źródłach (publikacja ogłoszeń na firmowej stronie www, portalach pracy,  w zakładce Kariera na facebooku, integracja z OLX). Dodatkowo ogłoszenia tworzone za pomocą nowoczesnych systemów mogą mieć ciekawą formę i być lepiej spersonalizowane, co niewątpliwie buduje pozytywny wizerunek firmy. Osoby rekrutujące nowych pracowników mogą samodzielnie zaprojektować ofertę dla konkretnego stanowiska pracy. Podczas przygotowywania ogłoszenia mają możliwość korzystania z przeróżnych szablonów graficznych, które swoim wyglądem sugerują rodzaj stanowiska. Nowe ogłoszenia mogą być integrowane z zakładką Kariera, dzięki temu każda oferta dodana w systemie automatycznie pojawi się na stronie firmowej.

Innowacyjny system rekrutacyjny doskonale sprawdza się w agencjach pracy, jak również w średnich i dużych firmach. Za jego pomocą funkcjonowanie działu HR jest dużo przyjemniejsze i efektywniejsze. Ponadto system pozwala kontrolować  efektywność rekrutacji (skuteczność źródeł pozyskiwania kandydatów, aktywność rekruterów, eksport danych do PDF i Excela), co z kolei uławia pracę kierownictwu wyższemu. Jeżeli jesteś zainteresowany działaniem systemu rekrutacyjnego wejdź na elevatosoftware i poznaj szczegółowe zalety programu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here