Nowy Dwór Mazowiecki

Nowy Dwór Mazowiecki to niewielkie miasto położone niedaleko Warszawy. Turyści odwiedzają je coraz częściej, gdyż to właśnie tu znajduje się lotnisko obsługujące loty tanich linii lotniczych. Czy warto zatrzymać się tu na dłużej? Co musimy zobaczyć w Nowym Dworze Mazowieckim?

Każdy miłośnik podróży przyzna z pewnością, że wielu pięknych miejsc wcale nie znajdziemy w przewodnikach. Czasem tuż obok znajduje się coś naprawdę wspaniałego, a my tego nie dostrzegamy. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Warszawa to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Szczególnie dotyczy to kilku jej rejonów. Setki zabytków, placów, parków. Odwiedzając stolicę, warto także ”wyjrzeć” nieco poza jej granicę. Kryją się tam bowiem czasem prawdziwe cuda. Tak jest na przykład z niezwykle malowniczym miastem, jakim jest położony nieopodal niej Nowy Dwór Mazowiecki. To miejsce idealne na jednodniową wycieczkę. Znajdziemy tu wiele ciekawych atrakcji i bez wątpienia miło spędzimy tu czas. Kiedy warto wybrać się do Nowego Dworu Mazowieckiego?

Nowy Dwór Mazowiecki — lotnisko Modlin

Głównym powodem, dla którego Nowy Dwór Mazowiecki stał się miejscem chętniej odwiedzanym, jest to, że znajdziemy tu jedno z Warszawskich lotnisk, a dokładniej mówiąc Modlin. Mimo że znajduje się on kilka ładnych kilometrów za stolicą, to codziennie obsługuje ono wiele lotów. Ruch jest tu naprawdę spory, szczególnie że lądują i startują tu przede wszystkim samoloty tanich linii lotniczych — czyli najczęściej wybieranych przez większość pasażerów.

Modlin położony jest około 40 km od centrum stolicy. Z tego też względu, szczególnie jeśli lot zaplanowany jest na wczesne godziny poranne, wielu pasażerów decyduje się na nocleg w Nowym Dworze Mazowieckim. To doskonała opcja, ponieważ stąd dotrzemy na lotnisko dosłownie w kilka minut, bez ryzyka, że przez korki nie dotrzemy na czas. Jeśli chodzi o noclegi nowy dwór mazowiecki, ma nam wiele do zaoferowania. Świetne hotele, komfortowe apartamenty i prywatne stancje bez problemu zarezerwujemy online.

Nowy Dwór Mazowiecki — co warto zobaczyć?

Nowy Dwór Mazowiecki to wbrew pozorom nie tylko Modlin. Jest tu naprawdę dużo do zobaczenia. Warto więc odwiedzić to miasto, nawet jeśli nie mamy w planach dalszej podróży samolotem. Co więc zasługuje na naszą uwagę? Punktem obowiązkowym jest oczywiście zabytkowa Twierdza Modlin. Jej budowę zlecił nie kto inny, jak Napoleon Bonaparte, a jej historia sięga aż 1806 roku. Nasz pobyt umilą także długie spacery po wspaniałym parku miejskim, słynącym z bujnej roślinności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here