Pomysły na drobne prezenty i upominki na chrzest

Jesteś zaproszony na chrzest bliskiego ci dziecka i nie wiesz, jaki prezent wybrać? Najlepszym upominkiem będzie taki, który wspomoże rozwój malucha – jego mięśnie, zdolności motoryczne czy koncentrację. Sprawdź, jakie oryginalne zabawki dla najmłodszych pełnią taką funkcję. Na tej liście na pewno znajdziesz coś interesującego.

Upominek na chrzest powinien być praktyczny

Właśnie takie będą piłki sensoryczne od firmy Tullo, które pomogą rozwinąć każdy ze zmysłów dziecka. Zestaw pięciu piłek w wyrazistych kolorach zaangażuje wzrok. Różna faktura dostarczy wrażeń dotykowych, dzięki czemu maluch poćwiczy chwytanie i usprawni ruchy palców. Jest to również świetna zabawka do towarzyszenia w kąpieli. Nadają się też do masażu, który rozluźnia napięcie mięśniowe, co skutkuje wyciszeniem dziecka oraz uregulowaniem snu. Piłki będą niezastąpione w okresie ząbkowania, natomiast podczas nauki raczkowania niemowlak może je turlać. Ponieważ przeznaczone są dla najmłodszych, zostały wykonane wyłącznie z bezpiecznych materiałów.

Podarunek dla dziecka nie musi być wcale duży

Prezent na chrzciny również może być praktyczny i dobrze pomagać w rozwoju malucha. Tak jest na przykład książeczka sensoryczna marki Tiny Love. Stworzona została z miękkiego materiału, odpowiedniego dla delikatnej skóry niemowlęcia. Zawiera między innymi lusterko oraz satynowe wstążki, które najmłodsi uwielbiają. Do książeczki przyczepiony jest także gryzak, pomagający w trudnym okresie ząbkowania.

Zabawka wspiera rozwój wzroku oraz dotyku. Dzięki temu, że składa się z wielu trójwymiarowych kolorowych elementów, przyciąga zainteresowanie dziecka. A ono ćwiczy motorykę, przewracając strony oraz chwytając materiałowe fragmenty książeczki. Taki prezent pomoże również wpłynąć na zdolności poznawcze malucha i rozbudzi wyobraźnię.

Pożyteczny upominek na chrzciny to taki, którego można używać na co dzień

Prezentem przynoszącym radość dziecku będzie z pewnością Szumiś. Miękki i przyjemny w dotyku materiał stymuluje sensorycznie. Szum, który wydaje z siebie zabawka, wielu maluchom pomaga zasypiać. W dodatku tutaj możesz wybierać spośród pięciu rodzajów tego dźwięku. Usłyszysz szum biały, różowy, wód płodowych, a nawet padający deszcz czy morskie fale. Po godzinie zabawka sama zmniejsza głośność, co gwarantuje przyjemny sen. Obsługa jest bardzo prosta i ogranicza się do jednego przycisku. Atestowane materiały sprawiają, że jest odpowiedni nawet dla noworodków. Dzięki uniwersalnym kolorom będzie to świetny prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Prezent z okazji chrztu nie musi być wcale drogi. Ważne jest tutaj, żeby nie była to jedynie pamiątka, który prędzej czy później wyląduje nieużywany na półce. Dobrze jest wybrać upominek stymulujący rozwój malucha i nadający się do codziennej zabawy. Warto również pomyśleć o tym, żeby podarunek ułatwiał zasypianie czy uspokajał. Wtedy na pewno szczęśliwe będzie nie tylko obdarowane dziecko, ale także jego rodzice.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here