Prezenty na Dzień Babci

Czy to prawda, że babcia ucieszy się ze wszystkiego? Nawet jeśli tak mówi, niekoniecznie jest to prawdą. Ale wiadomo, jak to jest z babciami – nie chcą urazić swoich wnuków i okazują radość z każdego podarunku. Podpowiadamy więc, co kupić babci z okazji jej święta, a co lepiej sobie odpuścić.

Czego nie kupować babci?

Wybór prezentu dla babci powinien być bardzo spersonalizowany – jedna babcia jest aktywną seniorką, inna z kolei lubi zasiąść w fotelu i robić na drutach. Są jednak takie prezenty, których lepiej w Dniu Babci nie wręczać.

  • Leki i suplementy diety. Nawet jeśli wiesz, z jakimi dolegliwościami zmaga się babcia, czy w dniu jej święta trzeba o tym przypominać? Jeśli babcia potrzebuje wsparcia finansowego w zakupie leków, niech nie będzie to w ramach prezentu.
  • Krzyżówki. Choć stereotypowa babcia siedzi w fotelu i rozwiązuje krzyżówki, nie jest to do końca trafiony prezent. Jeśli babcia lubi łamigłówki, może warto kupić jej ciekawą grę, a nie książeczkę z kiosku?
  • Zwierzę. Czy uważasz, że twojej babci będzie przyjemnie, gdy w domu pojawi się kot albo mały piesek? Pamiętaj, że wymiana kuwety czy wyprowadzanie pupila na spacer może być dla babci naprawdę dużym obciążeniem. Koszty utrzymania zwierzaka też nie należą do niskich. Nie kupuj więc żywej niespodzianki – taki prezent zawsze skonsultuj z obdarowywaną osobą.
  • Śmieszne bokserki albo elegancki satynowy szlafroczek to prezenty, które można wręczyć drugiej połówce, ale nie babci i dziadkowi. Tego typu podarunek najpewniej wprawi ich po prostu w zakłopotanie. Jeśli chcesz kupić osobisty prezent, postaw na dobry krem do twarzy, skórzane rękawiczki albo portfel z wygrawerowanymi inicjałami.

Jakie prezenty zawsze się sprawdzają?

Czy są prezenty, które zawsze się sprawdzą? Oczywiście! Do tej grupy należą: bilety na różne (dopasowane do zainteresowań i możliwości) wyjścia, praktyczne i piękne elementy garderoby (np. kaszmirowy szal), a także ponadczasowa ceramika czy dobre kosmetyki. Poza tym babcie zwykle lubią prezenty, które stanowią pamiątkę. Co się do nich zalicza?

  • Album ze zdjęciami. Gwarantujemy, że babcia będzie przeglądać go wielokrotnie, za każdym razem się wzruszając. Taki prezent zrobisz bardzo łatwo i szybko, wywołując odbitki w dobrej jakości i wklejając je do wcześniej kupionego albumu.
  • Fotokalendarz, czyli prezent, który łączy przyjemne z pożytecznym. Babcia będzie miała użyteczny kalendarz, w którym możesz zaznaczyć jej ważne daty, a jednocześnie mini album ze zdjęciami. Jakie fotografie wybrać? Najlepiej takie, które napawają optymizmem i na których jesteście razem!
  • Pudełko ze wspomnieniami. Zdjęcia w kwadratowym formacie, bilet z pierwszego wyjścia z wnukami do kina, bursztyn z wyjazdu nad morze i zasuszony kwiatuszek, który dał babci wnuczek zapakuj w eleganckie pudełko i sprezentuj babci. Wzruszenie gwarantowane!

Choć babcie zwykle cieszą się ze wszystkich prezentów, warto przemyśleć podarunek dla ukochanej osoby. Lepiej unikać bardzo osobistych rzeczy jak bielizna czy suplementy diety, a postawić na podarunki, które wywołują piękne wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here