remont mieszkania
fot. Pixabay.com

Remont mieszkania jest wielkim wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że często staramy się go odwlec w nieskończoność. Jak jednak zabrać się do remontu, aby przebiegał sprawnie i bez problemów? Podpowiadamy w naszym najnowszym artykule. Zapraszamy więc do lektury!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/o-czym-nalezy-pamietac-przy-remoncie-mieszkania/

O czym pamiętać, zanim zaczniemy remont mieszkania?

Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, że remont nie odbywa się bez kosztowo. Wręcz przeciwnie, może nawet pochłonąć sporo naszych możliwości. Często zakładamy sobie, że na remont wydamy określoną ilość gotówki, a później już w trakcie prac okazuje się, że musimy dokupić jeszcze sporo rzeczy. Gotówka więc zaczyna niepostrzeżenie znikać, a my zaczynamy żałować, że podjęliśmy się takiego wyzwania.

Dlatego też zanim zabierzemy się do remontu, usiądźmy przy biurku z kartką papieru lub długopisem, ewentualnie otwórzmy excelowski arkusz i zapiszmy dokładnie ile czego i w jakiej cenie będziemy potrzebować. Warto więc sprawdzić aktualne ceny różnego rodzaju sprzętów, farb, gipsu i wszystkiego, czego będziemy do remontu potrzebować. Dzięki temu unikniemy stresów związanych z nagłym odpływem gotówki. Jeśli podczas remontu korzystasz z pomocy fachowców, również z nimi powinieneś umówić się na konkretne kwoty, tak aby później nie było problemów podczas rozliczania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, planując remont mieszkania?

Gdy już zrobiłeś kosztorys i masz plan remontu, zarezerwowałeś fachowców i dograliście terminy, zaplanuj również sobie urlop. Fachowców zawsze lepiej doglądać, niż polegać na nich i obdarzyć całkowitym zaufaniem. Możesz mieć wyjątkowe szczęście do ekipy remontowej i nie będzie to wymagało od Ciebie żadnego zaangażowania. Jednak taki scenariusz rzadko się zdarza, o wiele lepiej przygotować się więc na konieczność kontroli.

Remont warto również zaplanować na ciepłe miesiące. Czerwiec, lipiec, sierpień, ewentualnie jeszcze wrzesień będą ku temu najlepsze. Gdy słońce świeci za oknem, ściany wysychają znacznie szybciej i nie trzeba stosować specjalnego sprzętu do ich osuszania.

O Twoim remoncie muszą również zostać powiadomieni sąsiedzi. Nikt nie lubi być tym zaskoczony. Aby więc nie psuć sobie z nimi relacji, poinformuj ich o Twoich planach jak najszybciej. Określ również termin remontu oraz planowane zakończenie prac.

Zobacz też: http://www.genotype.pl/pierwsza-randka-w-modnym-ubraniu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here