jaki smartfon wybrać

Samsung i Apple rywalizują między sobą w kwestii smartfonów już od wielu lat. Obecnie najnowsze model Samsung Galaxy S20 Ultra i iPhone 11 Pro to najmocniejsze pozycje na rynku. Poniżej dowiesz się, który jest lepszy.

  1. Czym się charakteryzuje Samsung Galaxy S20 Ultra?
  2. Jakie są parametry iPhone 11Pro?
  3. Który z modeli warto wybrać?

Czym się charakteryzuje Samsung Galaxy S20 Ultra?

Samsung Galaxy S20 Ultra to najnowszy model z lutego. Ze względu na wygląd nawiązuje do swoich poprzedników. Przednia kamera została umieszczona w otworze wyświetlacza, jak w model Galaxy Note 10. Cała przednia część Samsunga została przykryta ekranem Dynamic AMOLED, która zachodzi na boczne ramki. Z tyłu modelu znajdziemy poczwórny aparat fotograficzny z lampą LED. Wyświetlacz modelu jest duży, ponieważ przekątna wynosi 6,9″ oraz jego rozdzielność to 1440 na 3200. Galaxy S20 Ultra posiada maksymalną jasność wyświetlacza na rynku. Samsung posiada aż 4 obiektywy i główny z nich ma matrycę o rozdzielczości 108 Mpix. Kolejne obiektywy posiadają 48,12 i 0,3 Mpix. Zaletą jest obiektyw szerokokątny i teleobiektyw. Samsung posiada najnowszy Android 10 z interfejsem One UI 2.0, jednak zabrakło złącza słuchawkowe minijack  3,5 mm. Telefon posiada wejście na kartę pamięci SD. Ostatnim parametrem jest cena, ten model kosztuje 6000 zł, co spowodowane jest  niedawną premierą w lutym. Szukając Samsunga Galaxy lub innych modeli Samsunga w korzystnej cenie warto wejść na stronę: https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Samsung,d10,g!smartfon.bhtml.

Jakie są parametry iPhone 11Pro?

iPhone 11 Pro jest już na rynku od kilku miesięcy i konkuruje z modelem Samsunga. Model ten jest typowy ze względu na wygląd do poprzedników. Różnicą jest potrójny aparat fotograficzny z tyłu. Potrójny układ zastosowano pierwszy raz w tym modelu. iPhone posiada panel OLED o przekątnej 5,8″ i rozdzielczości 1125 na 2436 pikseli. Model posiada trzy obiektywami po 12 Mpix każdy. Tutaj przewagą jest nagrywanie filmów wideo w jakości 60 klatek na sekundę. Model został wyposażony w najnowszy autorski system iOS 13. Co ciekawe, model nie posiada czytnika linii papilarnych, używając FaceID, jako bezpieczniejszej metody odblokowania telefonu. Jak i Samsung nie posiada złącza słuchawkowe minijack 3,5 mm, ale zaletą jest Dual SIM. Co do ceny iPhone z pamięcią 64 GB kosztuje 5200 zł i z 256 GB 5950 zł, jednak warto pamiętać, że wszedł na rynek w roku 2019. Decydując się na Iphone´a warto skorzystać z tej strony: https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Apple,d10,g!smartfon.bhtml.

Który z modeli warto wybrać?

Każdy z modeli ma coś innego do zaoferowania. Warto porównać smartfony, uwzględniając wyżej wspomniane parametry. W kategorii wygląd Galaxy S20 Ultra prezentuje się nowocześniej, ale iPhone 11 Pro ma kompaktowe rozmiary. Oba modele mają dobrą rozdzielczość ekranu, jedyną różnicą jest tutaj jego wielkość. Większy posiada Samsung i jego parametry są trochę lepsze. Oba procesory są szybkie i nie ma różnicy między nimi w przypadku szybkości otwierania aplikacji. Biorąc pod uwagę aparat, sprawdzi się lepiej Samsung w użytku codziennym, oferując lepszą kamerkę selfie. Jeśli chodzi o cenę, tutaj przewagę ma iPhone, którego premiera była także w poprzednim roku. Ze względu na parametry techniczne Samsung Galaxy S20 Ultra wygrywa, dlatego jeśli wolisz duży ekran i dobrej jakość aparat warto się zdecydować na ten model. iPhone 11 Pro posiada dobry system, dlatego jeśli wolisz iOS od Androida i potrzebujesz kompaktowego smartfona, to wybór dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here