Slime – różnorodna masa plastyczna rozwijająca wyobraźnię i myślenie każdego dziecka

0
3682

Wybór odpowiedniej zabawki dla współczesnego dziecka to nie lada wyzwanie bowiem w dobie wszelkich nowoczesnych i niezwykle rozwiniętych zabawek elektronicznych oraz zachwycających misiów i lalek trudni sprostać potrzebom najmłodszych klientów. Zarówno młodsze,jak i te starsze pociechy stają się wybredne i bardzo wymagające w stosunku do zabawek a ich oczekiwania znacząco wzrastają. Dlatego szukając tej właściwej warto poświęcić tej czynności znacznie więcej uwagi i czasu, by dziecko czerpało z niej radość i satysfakcję.

Zabawka inna niż wszystkie

Każdy rodzic pragnie dla swojej pociechy tego, co najlepsze i kupując mu nowa zabawkę chciałby, by ta uczyła i rozwijała małego człowieka. Slime to rodzaj zabawki, która zainteresowała nie tylko tych małych, ale i znacznie starszych odbiorców. Wykonana z proszku do prania, kleju szkolnego i barwnika, prosta zabawka przypominająca nieco lejącą plastelinę, wzbudza wiele emocji i ciekawości u wszystkich ludzi, stając się obowiązkowym elementem wyposażenia zbioru zabawek każdego małego i dużego dziecka. Slime może zostać wykonany samodzielnie w domu, czyniąc z dziecka małego odkrywcę lub zakupiony w wersji gotowej. Istnieje wiele odmian tego produktu, od galaretowatego, posiadającego w składzie steropianowe kulki po przypominającego konsystencją masło. Prosta i jednocześnie bardzo ciekawa dla dzieci zabawka w formie takiej masy plastycznej  na pewno przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich dorosłym opiekunom.

Kształcenie wyobraźni i myślenia twórczego

Ofiarowując dziecku slim, można mieć pewność, że ten modny i niezwykle interesujący gadżet stanie się ulubionym spośród bogatej kolekcji innych zabawek. Slime doskonale oddziałuje na wyobraźnię małego człowieka, ucząc go myślenia twórczego i wyzwalając w nim aktywność poznawczą. Manipulując taką masą, dziecko rozwija zdolności manualne i ćwiczy paluszki oraz całe dłonie, co na pewno znajdzie swoje odzwierciedlenie w poprawnym i szybkim pisaniu i starannym wykonywaniu prac plastycznych. Lepiąc z masy plastycznej przeróżne formy i kształty dzieciaki uczą się rozładowywać napięcie wewnętrzne i często negatywne kumulowane w sobie emocje. Slime wspaniale wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową, uczy skupienia i uwagi, a także znakomicie rozwija kreatywność i pomysłowość.

Zabawa z użyciem slime to zawsze niezapomniana przygoda, która nie tylko wpływa na kształcenie ich zdolności manualnych oraz myślenia twórczego, ale przede wszystkim wyzwala w tych młodszych, jak i starszych dzieciach mnóstwo frajdy i radości, co jest głównym celem każdej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here