Stwórz niepowtarzalny nastrój w swoim domu

0
4404

Urządzanie wnętrz to nie tylko dbanie o wystrój, czyli wizualną stronę pomieszczenia, ale również przede wszystkim o jego nastrój. To odpowiednia atmosfera sprawia, że najlepiej wypoczywamy i czujemy się na co dzień. Nasze mieszkanie ma tworzyć przestrzeń, w której odpoczywa nasze ciało i zmysły. Istnieje wiele czynników, które współtworzą nasz mały azyl. Odpowiednio dobrane kolory ścian, wygodne meble, oryginalne dodatki, które nadają wnętrzu ciepła i indywidualnego charakteru. Możemy zapełnić nasze pokoje ciepłymi pledami, miłymi w dotyku obiciami, poduszkami i podobnymi przedmiotami, ale jeżeli zapach w nich będzie nieprzyjemny, trudno będzie pokonać ten dyskomfort.

Pozornie wystarczy, żeby miejsce, w którym żyjemy było dokładnie wysprzątane, pozbawione kurzu i staroci, ale czasem, zwłaszcza w nieprzyjemne dni, chcemy w powietrzu poczuć coś więcej niż zapach czystości. Jednakże wtedy, gdy po ciężkim dniu wracamy do domu by odpocząć, dla zwiększenia efektu relaksacji, warto jest zrobić sobie małą aromaterapię. Czując ulubiony owocowy lub kwiatowy aromat możemy poczuć się wyjątkowo przyjemnie.

W jaki sposób wywołać uczucie odprężenia związane z ulubionym zapachem?

W nowoczesnych pomieszczeniach modne są różnego rodzaju odświeżacze powietrza, dyfuzory zapachu i inne podobne urządzenia. Zanim jednak nabędziemy taki sprzęt warto zainteresować się o wiele prostszym rozwiązaniem jakim jest kominek zapachowy. Wystarczy takie małe ceramiczne naczynie, które sprawi, że nasz dom będzie pachniał, jak tylko zapragniemy.

Kominki zapachowe kojarzą się wciąż jeszcze tylko z aromaterapią przy pomocy olejków eterycznych. Tymczasem jest wiele urządzeń, w których możemy użyć również wosku zapachowego. Po umieszczeniu w łódeczce nad podgrzewaczem. W trakcie, gdy kominek się nagrzewa topiący się wosk wydziela swój zapach. Aby wydłużyć czas trwania naszej przyjemności warto zaopatrzyć się w dobrej jakości podgrzewacza. Na rynku są dostępne świeczki, które palą się nawet 4 do 8 godzin.

Wspaniałe właściwości wosku zapachowego

Aromaterapia to sprawdzony sposób na stres, zmęczenie, czy nawet ból głowy. Jej celem jest jednak przede wszystkim sprawienie nam przyjemności zmysłowej, jakiej dostarczają nam ulubione przez nas zapachy. W sklepach wnętrzarskich i w internecie wosk do kominka dostępny jest w najróżniejszych formach i kształtach. Mamy szeroki wybór aromatów i kolorów, które na pewno sprostają naszym gustom. Możemy również całkiem sami stworzyć zupełnie wyjątkowy, oryginalny zapach poprzez zmieszanie pokruszonych wosków. W ten sposób łącząc różne aromaty urozmaicimy nasze doznania. To idealny sposób na dobranie idealnego zapachu do naszego humoru. Wybierając wosk do kominka powinniśmy się kierować naszymi indywidualnymi preferencjami. Niektórych relaksuje najbardziej jeden ulubiony zapach, a inni szukają wciąż nowych doznań.

Oczywiście podgrzewając wosk do kominka musimy zachować ostrożność i trzymać urządzenie z dala od ciekawskiego kotka lub pieska. Jednak nie tylko płomień świeczki i gorąca powierzchnia kominka mogą okazać się potencjalnie niebezpieczne. Również sam wosk do kominka o uroczym kształcie, na przykład przypominający tabliczkę czekolady, może trafić do ust małych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here